100 Yıl boyunca Kimsenin İzlemeyeceği Bir Film 100 Years (100 Yıl Filmi)

100 Yıl boyunca Kimsenin İzlemeyeceği Bir Film 100 Years (100 Yıl Filmi)
Teması, konusu ve senaryosu bilinmeyen 100 Yıl filmi 18 Ocak 2115'te gösterime girecek. Evet, yanlış okumadın. Bu filmi 2115'te izlemek mümkün olacak. Büyük olasılıkla, bugün yaşayan hiç kimse bu filmi izleyemeyecek. Çocuklarımızın veya çocuklarımızın çocuklarının bu filmi izleme şansı daha yüksektir.
   Fransa yapımı olan bu  filminin senaryosunu yazan John Malkovich de filmde rol alıyor. Filmin yönetmeni, film endüstrisinde Desperado ile ünlü olan Robert Rodriguez tarafından yönetildi.
   Bugün neden yüz yıl sonra bir film çekildi? Bu, çoğumuzun akıllarına gelen sorulardan biridir. Çünkü bir film yapmanın büyük bir bütçe gerektirdiği bir sır değil. Yüz yıl sonraya hangi sponsor yatırım yaparki? Aslında, bir film yapmak yüz yıl sonra için bir yatırım değildir. Bugüne yatırım yapmak.

   Nasıl?

   Filmin sponsoru olan şirket Fransız konyak şirketi Louis XII Cognac. Bu şirkete ait bir şişe konyak da, 100 yıl boyunca filmin yanında tutulacak. Film ve konyakın saklandığı kasanın uygulanabilir olduğunu da belirtmek isterim. Yani, kasa yüz yıl sonra açılacak şekilde programlanmıştır. Bu yüz yıllık dönemde kasa kendiliğinden veya hiç kimse tarafından açılamaz. Sponsor, film çekildikten sonra 1.000 konyak içine 1.000 demir bilet yerleştirdi. İnsanlar bu biletlerden torunlarına miras buraka bilmeleri  için çok fazla konyak aldılar. Sonuç olarak, konyak şirketinin satışları bir ila on arttı. Bu, yatırımın ana sırrıdır. Sanırım bugün yüz yıl sonra satılacak bir film yapmak için ideal bir proje.
   Ama bir soru ile ilgileniyorum. İnsanlar bundan yüz yıl sonra bu filme nasıl tepki verecekler? Bugün yapılan bir filmin bundan yüz yıl sonra insanlar için ilginç olup olmayacağını merak ediyorum.


Yorum Gönder

0 Yorumlar