2020'de Makale Yazaraq Para Kazan

2020'de Makale Yazarak  Para Kazan
Dünyada her gün para kazanmanın birçok yolu vardır. Bu yöntemler arasında başarılı çalışmalar, yeni mesleklerin ortaya çıkmasına yol açar. On beş yıl önce, birine YouTuber veya blog yazarı olduğunu söyleseydin, o kişi sana gülerdi. Ama şimdi youtuber veya blogcu olmak meslek sahibi olmak demektir. Hepimiz bir YouTuber'ın ne olduğunu biliyoruz. Blogcu nedir?
Bir blog yazarının çalışmasını tanımlamak yerine tam olarak ne olduğunu açıklayayım.
Bir alanda profesyonel olduğunuzu düşünün. Örneğin, giyim, teknoloji, kozmetik, yemek pişirme ve diğer alanlarda. Çok fazla deneyime sahip olduğunuz bir alanda makale yazmak, bu makaleyi blog sitenizde paylaşarak okuyucuya ulaşmak bloglama olarak adlandırılır.
    "Bir web sitemin olmaması üzücü. Halbuki bir web sitem olsa çok güzel makaleler yazardım diye kendini üzüyormusun? DUR. Bir blog sitesi açmak düşündüğünüz kadar zor değil. YouTube ve Google'da bir blog sitesi açmayla ilgili birçok video ve makale bulabilirsiniz. Blogspot.com'da ücretsiz bir site başlatabilirsiniz. ”
  Bir site açmak hakkında çok şey yazarak konunun ötesine geçmek istemiyorum. Bunun hakkında yazmamı istiyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümüne yazın. Çok fazla talep olursa , bir site açmak hakkında birkaç makale yazarım.

Ne tür makaleler yazılmalıdır?

Yazacağınız makalenin konusunu seçmekten çekinmeyin. İyi bir itibara sahipseniz, bana kıyafet seçiminde rakip olomaz diyorsanız, kıyafet türleri, kıyafet renkleri, nerede giyileceği gibi konular hakkında makaleler yazabilirsiniz.
Ve sen bir aşçısın. Yemek tarifleri veya yemek pişirme ile ilgili diğer konular hakkında makaleler yazabilirsiniz
Herhangi bir alana bir makale yazabilirsiniz. Bir makale yazmak uğruna makale yazmamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu tür makaleler sevilmiyor ve okunmuyor. Yazdığınız makale, okuyan kişi için yararlı olmalıdır.

Ne yapmamalı?

Kendi makalelerinizi yazın. Ancak, hiçbir siteden kopyaladığınız bir makaleyi asla kendi sitenizde paylaşmayın. Çünkü Google'ın İnternet'teki robotları bu makaleyi araştırıyor. Makale size ait değilse, sizin için büyük sorunlara yol açabilir. Bazen bu tür davalar mahkeme salonlarında sona ermektedir. Gerçek yaşamdan farklı olarak, İnternet'teki kurallar ve düzenlemeler çok katıdır. Başkasının makalesini onların izni olmadan paylaşmak, telif hakkı ihlali olarak kabul edilir. İnternet üzerindeki telif hakkı Content Id sistemi tarafından kontrol edilir. Bu sistem sadece makaleleri değil, resimler, videolar, ses gibi dosyaları da inceler ve size ait olup olmadıklarını kontrol eder. Bu nedenle paylaştığınız makale ile makalede gösterilen resim, video ve sesler size ait olmalıdır. Makalenizle ilgili bir fotoğrafınız veya videonuz yoksa, telif hakkı ile korunmayan ve herkese açık kullanım için tasarlanmış resim ve videoları kullanabilirsiniz. Bu fotoğrafları ve videoları Google'da Telif Hakkı Olmayan Resim ve ya Videolar yazarak arayabilirsiniz.

Buraya  kadar okuduysanız tebrikler

Birçok insan sizin bugün yapmak istediğiniz şeyi yaptı ve başarılı oldu. Eğer onlar yapabildise, siz de yapabilirsiniz. Kollarınızı  sıvayın, çayınızı, kahvenizi alın ve bilgisayara oturun. Bilgisayarınızın klavyesindeki tuşlara basarak ilk harika makalenizi yazın.
Bu makaleyi arkadaşlarınıza gönderin ve Facebook'ta paylaşın.
Not:Bu işi yalnız yapamıyorsanız bir ekib oluşturun ve bir takım işi gösterin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar