Uzay Taksisi


Uzay Taksisi


 kosmos uzay kosmik elon musk uzay araci crew dragon uçak mühendisliği falkon falkon 9 dragon dragon v2 falkon browser

SpaceX her gün yeni fikirler ve yeni projeler imza atıyor. Başarısı sadece Spacex için değil, tüm dünya için bir başarı olarak kabul edilebilir. Gelecek nesiller için düşük maliyetle harika şeyler yapmayı vaat eden SpaceX, filmlerde gördüğümüz geleceği bizim için tasarlıyor ve bizim için tasarladığı geleceği inşa ediyor, yeni bir proje uygulamayı planlıyor.
Şimdiye kadar, uzay araştırmaları büyük güçler arasında bir yarış olmuştur. Bu yarışta iki ana rakip vardı. Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri. Bugüne kadar hiçbir özel şirket uzaya gitmedi. Bununla birlikte, SpaceX devletler arasındaki rekabete devlet olarak değil, özel bir şirket olarak girdi. Bunu yaparken, özel uzay şirketi fikrin temelini attı. Her ay uzaya 60'tan fazla uydu göndererek internet maliyetlerini düşürmeyi planlayan SpaceX, artık uzaya uzay taksisi göndermeyi planlıyor.
Bugüne kadar, üç ülke insanları sekiz uzay aracıyla uzaya gönderdi. 27 Mayıs 2020'de SpaceX dünya tarihinde bir adamı uzaya gönderen ilk şirket olacak. SpaceX, Falcon 9 roketi ve Ejderha uzay aracıyla Uluslararası Uzay Ajansı'na Bob Bahnken ve DuogHurley olmak üzere iki astronot gönderecek. Uçuş Florida'daki Nasa Kennedy Uzay Merkezi'nden gerçekleştirilecek.
Proje Dragon Projesi olarak adlandırılsa da, NASA ve SpaceX çalışanları uzay aracı "Cosmonaft Taxi" adını verdiler. Astronotların giydiği üniformalar bu proje için özel olarak tasarlandı. SpaceX'in sahibi Elon Musk, bu üniformalar hakkında bunu söyledi
                "Geleceği tasarlıyoruz ve harika bir geleceğe sahip olmak istiyoruz. Bu üniformaları bu tarzda tasarlamadaki amacımız, insanlar bu uzay elbisesini gördüğünde, "Bir gün onu giymek istiyorum" desinler.
Bence Elon Musk hedefine ulaştı. Ejderha projesi, astronotların kostümlerinden uzay aracına giden yolun son adımına kadar kusursuz ve muhteşem bir şekilde tasarlanmıştır.
Astronotlar tarafından işletilecek olan Ejderha uzay aracını Uluslararası Uzay Ajansı'na bağlamak için farklı bir simülasyon kullanılır. Bu simülasyonu bir video oyunu olarak oynamak gerçekten ilginç. Ayrıca bir ejderha sürmek ister misin? Bu simülasyonu kullanarak Ejderhayı nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın.

Aşağıdaki videoda, Dragon projesinin test uçuşlarını, Falcon9 roketinin kapsüllerinin yere dönüşünü izleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar