COVID-19 çocukları etkiler mi?

Koronavirüs hastalığı COVID-19, corona, corona virus, coronavirus, koronavirus, sars, sars virusu, covid, covid 19, covid19, korona vaka, korona son dakika, korona haritasi, korona sayisi, korona hakkinda, koronavirus haqqinda, korona ikinci dalqa, korona ikinci dalga, korona virus ikinci dalga. Socksat, soksas, sock, socks, socks at,

COVID-19 çocukları etkiler mi?Yeni bir virüstür ve çocuklar veya hamile kadınlar üzerindeki etkileri tam olarak araştırılmamıştır. Her yaştan insanın enfekte olabileceğini biliyoruz, ancak şu ana kadar çocuklar arasında nispeten az sayıda COVID-19 vakası var. Virüs nadiren ölümle sonuçlanır ve şimdiye kadar bu tür vakalar çoğunlukla önceden mevcut hastalıkları olan yaşlı insanlar arasında gözlenmiştir.


Çocuğumda COVID-19 semptomları varsa ne yapmalıyım?

Doktorunuza bakının, ancak Kuzey Yarımküredeki grip mevsimi olduğunu, öksürük ve ateş gibi COVID-19semptomlarının grip veya soğuk algınlığı semptomlarına benzeyebileceğini unutmayın.

Ellerinizi sık sık yıkayın, el ve solunum hijyenini izleyin ve çocuklarınızı diğer virüs ve bakterilerden korumak için zamanında aşılayın.


Sizin veya çocuğunuzun grip gibi diğer solunum yolu enfeksiyonları belirtileri varsa, erken bir doktora görünün ve hastalığın başkalarına bulaşmasını önlemek için halka açık yerlere (işyeri, okul, toplu taşıma) gitmeyin.

Koronavirüs hastalığı COVID-19, corona, corona virus, coronavirus, koronavirus, sars, sars virusu, covid, covid 19, covid19, korona vaka, korona son dakika, korona haritasi, korona sayisi, korona hakkinda, koronavirus haqqinda, korona ikinci dalqa, korona ikinci dalga, korona virus ikinci dalga. Socksat, soksas, sock, socks, socks at,Yorum Gönder

0 Yorumlar