Artık Aradıklarınızı GOOGLE'da Daha Kolay Bulacaksınız.

Artık Aradıklarınızı GOOGLE'da Daha Kolay Bulacaksınız.


Kötü web siteleri genellikle can sıkıcı olmaktan başka bir şey yapmaz. Bazen aradığınız bilgileri bulmak zor olabilir. Bazen ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz, ancak sizi bir reklam sayfasına yönlendirerek sizi rahatsız edecektir. Çoğu durumda, kötü site tasarımı, karmaşa ve karışık tasarım da  sizi rahatsız edebilir. Bu gibi durumları önlemek için Google yeni bir sistem geliştiriyor.
Google, aramalarında yeni değişiklikler yapacağını açıkladı. Kullanıcı memnuniyetini artırmak ve kullanıcıların kısa sürede çok fazla bilgi edinmesini sağlamak için, google robotları güzel tasarımı ve tutarlı, düzgün sayfaları, menüleri, kategorileri olan siteleri tanıtacaktır. Bu sistem sayesinde, yalnızca bilgi için değil, aynı zamanda Google aramalarındaki eğlenceli siteleri de arayabilirsiniz.
Bugün, Google aramalarının yüzde 70'i mobil kullanıcılara düşüyor. Google, akıllı telefonlarda ve tabletlerde daha aranabilir olmasını sağlamak için mobil arama motorunu yükseltmeyi planlıyor.
Google'da aradığınız bilgiler yeni, daha ayrıntılı, daha güzel ve daha kullanışlı olacaktır. Ayrıca Google, sitelerde yerel olarak uygun olmayan reklam pencerelerinin ve küçük pencerelerin kullanımını ortadan kaldıracaktır.
Google, bir blog yayınında eski sitelerin de kullanılacağını ve bu değişiklikten sonra hiçbir sitenin kapatılmayacağını duyurdu. Ancak, bağlantı bakımından benzer çok fazla sayfa varsa, ilk on sayfa Google aramalarında öne çıkabilecektir.
COVID-19 nedeniyle, Google bu değişiklikleri gelecek yıla kadar yapacak ve kullanıcılar lansmandan en az 6 ay önce haberdar edilecektir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar