Sizi motive edecek 7 yabancı film – İZLEYİN


Sizi motive edecek 7 yabancı film – İZLEYİN


Genellikle film türlerini farklı duygusal durumlarla veya farklı insanlarla ilişkilendiririz. Komedi, korku, romantizm veya aksiyon gibi farklı türleri de sevebilirsiniz. Ancak, bu kategorilerin hiçbirine giremeyeceğimiz filmler var. Yani bu filmler sizi güldürmez veya korkutmaz. Çok olumlu yönleriyle, sizi motive eder ve yaşam sevginizi arttırır.
Bugünün makalesinde, bu filmlerin bir listesini sizin için hazırladık.

1. THE WORLD’S FASTEST INDİAN (2006) – (DÜNYANIN EN HIZLI HİNDİSTANI)Gençlik hayallerinin ortadan kalkmasına izin vermeyen bir adam ... Anthony Hopkins, gerçek bir hikayeyle karşımızda, dünya rekoru sahibi bisikletçi Burt Munro rolünde. Hayatı boyunca mükemmel klasik Hint motosikletlerini hedefleyen Burt, motosikletini test etmek için dünyanın bir ucundan Utah'taki Bonneville Tuz Göllerine gider. Karşılaştığı tüm zorluklara rağmen yeni bir hız rekoru kırdı. Munro'nun 1967'de kırdığı dünya rekoru henüz aşılmadı ve bugüne kadar efsaneye ulaştı.


2. THE STRAİGHT STORY (1999) – (BASİT HİKAYE)Sıra dışı bir David Lynch filmi. Alvin Straight ve en küçük kızı bir kasabada yaşıyor. Çok az parası var ve Alvin diyabetik. Araba kullanamaz, yalnız yürüyemez, ama itaatsiz ve inatçı bir insandır. Bir telefon görüşmesi ile 10 yıldır görmediği kardeşinin kalp krizi geçirdiğini öğrenir. Bundan sonra Alvin macerasına başlar, aynı zamanda biçme makinesiyle başlar ... Kilometrelerce yol , yeni insanlar, 6 haftalık macera…

3. COACH CARTER (2005) –  (KOÇ CARTER)


Eski başarılı bir basketbol oyuncusu olan Ken Carter, mezun olduğu Richmond Okulu'ndan bir teklifi kabul ediyor.


Antrenör Carter oyuncularının maçı kazanmasını ve derslerinde başarılı olmasını istiyor. Bu nedenle, tüm oyuncuları notlarını yükseltecekleri, sınıfın ön sıralarında oturacakları ve tüm sınıflara katılacakları bir sözleşme imzalamaya zorlar. Ekip yeni sezona çok başarılı bir başlangıç ​​yapıyor ve her şey yolunda gidiyor. Oyuncuların akademik performansı bilinene kadar…
4. GİFTED HANDS: THE BEN CARSON STORY (2009) – ( YETENEKLİ ELLER: BEN CARSON HİKAYESİ )


Film, bir çocuğun hayatını ve kaybını kurtarmaya çalışan bir cerrahın düşüncelerini yansıtıyor. Umudun henüz ölmediği tek yer.


5. ONE CHANCE (2013) – (BİR ŞANS)Film, en popüler Amerikan yarışmalarından birine katılan Paul Potts'un başarısının hikayesini anlatıyor 6. GOAL! (2005) –  (QOL!)


Filmin başrol oyuncusu Kuno Becker, futbolu seven genç bir adamın dramatik hayatının hikayesini anlatıyor:
"Futboldan hoşlanmasanız bile bu filmi çok seveceksiniz. Çünkü evrensel duyguları yansıtan bir hikayesi var. ”


7. BEGİN AGAİN (2013) – (YENİDeN BAŞLAMAk)New York'ta büyük bir müzik şirketinin kurucusu, ancak başarılı günleri arkasında olan ve ailesiyle sorunları olan yapımcı Dan Mulligan (Mark Ruffalo) da şirketteki işinden kovuldu. Havasında olmadığı bir yerde bestelediği bir şarkı söyleyen İngiliz Gretta James (Keira Knightley) performanstan çok etkilendi ve birlikte bir albüm çıkarmayı teklif etti. Ancak, bir kayıt stüdyosu bulamayan çift, yeteneklerini müzisyenleriyle birlikte New York'un en açık hava mekanlarının çoğunda şarkılarını kaydetmeye başlayacak ve aralarında güçlü bir bağ gelişecek.


Yorum Gönder

0 Yorumlar