Bir mesajlaşma platformu olan Telegram'ın harika özellikleri


Bir mesajlaşma platformu olan Telegram'ın harika özellikleri

telegram telegram indir telegram kanalları telegram download telegram botları telegram apk telegram qrupları telegram hesap silme telegram silme telegram channels telegram nədir telegram nedir telegram nasıl silinir telegram numara gizleme telegram ne işe yarar telegram nasıl kullanılır telegram numara bulma telegram netflix grupları telegram neden açılmıyor telegram numarasız kayıt telegram web telegram web indir telegram web çıkış telegram werewolf türkçe telegram web series telegram werewolf telegram webhook telegram web not working telegram web dark mode telegram web series channel

2013 yılında Rus programcı Pavel Durov tarafından başlatılan Telegram'ın birçok ilginç özelliği var. Bu program hakkında hala bilmeyenler veya kullanmanın özelliklerini bilmeyenler için Telegram'ın özellikleri hakkında yazıyorum.
Telegram hesabınıza bir kullanıcı adı ekleyerek ve telefon numaranızı gizleyerek insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda, kullanıcılar sizi bu kullanıcı adıyla arayabilir ve numaranız olmadan bulabilir.
Telefon, tablet veya bilgisayar için Telegram uygulamalarını aynı anda kullanabilirsiniz. Telegram programının web sitesi versiyonu da mevcuttur. Web telgrafını kullanmak için programın telefonunuzda açık olmasına gerek yoktur.
Telegram ile 1,5 GB'a kadar tek bir dosya göndermek mümkündür. Genel olarak, medya gönderme sınırı yoktur.
Telgramla sessiz veya zamanında bir mesaj göndermek mümkündür. (Gönder düğmesini basılı tuttuğunuzda menü görüntülenir). Sessiz bir mesajda başka bir kullanıcıya mesaj gönderildiğinde bildirim sesi duyulmaz. Zamanında bir mesaj ayarlayabilir ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
Telegram'ın gizli bir konuşma özelliği var. Bu sistemden bir bildirim alındığında, ön ekranda görünmez. Gizli sohbet özelliğini kullanırken ekran görüntüsü almak mümkün değildir, bir şekilde yakalamayı başarırsanız, diğer taraf bilgilendirilir.
Normal görüşmede, mesaj gönderip okuduktan sonra otomatik olarak silinen mesajları göndermek mümkündür.
Telegram'da gönderdiğiniz herhangi bir mesaj 48 saat içinde silinebilir. Sildiğiniz mesaj tamamen kayboluyor ve diğer programlarda olduğu gibi "bu mesaj silindi" gibi görünmüyor.
Her iki taraf için tüm konuşmayı tamamen silmek mümkündür, bunun için herhangi bir zaman sınırı yoktur.
Telegram'da gönderdiğiniz mesajları gönderdikten sonra düzenleyebilirsiniz. Mesaj düzeltildikten sonra "düzeltildi" yazılır.
Yaşadığınız yere bağlı olarak, herkese açık gruplara katılabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
"Kayıtlı mesajlar" işleviyle notlar alabilir, dosya gönderip indirebilirsiniz. Ayrıca, gönderdiğiniz iletilere bir "hatırlatma" özelliği de ekleyebilirsiniz.
Standart temalara ek olarak, istediğiniz görüntüde bir tema oluşturabilir ve hatta başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
Saatinizi istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir "Gece Modu" vardır.
Telefonun yazı tipine dokunmadan mesajları yeniden boyutlandırabilir ve yazabilirsiniz.
Yüzlerce resmi ve gayri resmi bot var. Bu botlar sayesinde, oyun oynamaktan gmail'deki mesajlarınıza kadar her şeyi yapabilirsiniz, her şey botlarla yapılabilir. Aklınıza gelebilecek her şey için bir bot var.
Facebook ve Google uygulamaları gibi, Telegram konuşmalarınız da üçüncü taraflara aktarılmaz. Yazdığınız her şey için hiçbir reklam görmeyeceksiniz.
200.000 kullanıcıya kadar gruplar oluşturmak mümkündür.
Grupları sadece bir süre sessiz tutmak mümkün değil.
Gruplar için oluşturulan botlar sayesinde grupları kolayca yönetebilirsiniz. Bu botlar sizin yerine kuralları kontrol edebilir.
Grup kullanıcısıysanız, mesajların hızını değiştirebilirsiniz.
Sınırsız kullanıcılı kanallar oluşturabilirsiniz. Kanalınızda 1.000'den fazla görüntüleyen varsa, izleyebileceğiniz istatistikler de gönderilir.
Gruplar ve kanallar halinde anketler hazırlamak mümkündür.
Arama yaparak herkese açık grupları, kanalları ve botları bulabilirsiniz.
Telegram api ile kendi telgram arayüzünüzü oluşturabilirsiniz.
Birçok konuda bulabileceğiniz ilginç ve hareketli olmayan çıkartmalar var.
Emoji de hareket edebilir. Örneğin, bir zar emojisi gönderdiğinizde, her seferinde farklı sayılar gösterebilir.
Ayrıca birçok konuda çıkartma var. Botlar sayesinde kendi çıkartmalarınızı bile düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz.
Telgramda şifreli ses arayabilirsiniz.
Bir dosya oluşturabilir ve konuşmalarınızı sınıflandırabilirsiniz. Örneğin, kişisel görüşmeler için bir dosya, iş görüşmeleri için başka bir dosya oluşturabilir ve görüşmelerinizi ayırabilirsiniz. Bu şekilde, birçok iletinin ortasında kaybolmaktan kaçınabilirsiniz.
Telegram'da bir proxy kullanmak mümkündür.
İsterseniz, Telegram uygulamasını bir parola kullanarak da kilitleyebilirsiniz.
Aynı uygulamada birden çok Telegram profili kullanabilirsiniz.
Belirli bir süre çevrimiçi olmadığınızda hesabınızı silebilirsiniz.Yorum Gönder

0 Yorumlar