Doğru tıraş kuralları


Doğru tıraş kurallarıerkekler hakkında erkekler hakkında bilmemiz gerekenler erkekler hakkında sözler erkekler hakkında tavsiyeler erkekler hakkında komik sözler erkekler hakkında ne düşünüyor testi erkekler hakkında film erkekler hakkında ayetler erkekler hakkında güzel sözler erkekler hakkında herşey belgesel erkek traşı erkek traş modelleri erkek tras erkek traşları erkek traş makineleri erkek tras bicagi erkek tras isimleri erkek traşı modelleri erkek traş şekilleri tras nasil olur traş nasıl olunmalı nasıl traş olabilirim

Düzgün tıraş olmak için önce cildimize uygun bir tıraş bıçağı ve köpük seçmeliyiz. Aynı zamanda, doğru tıraş tekniğini kullanmak, tıraştan sonra yüzdeki lekelerin ve döküntülerin ortaya çıkmasını önleyecektir. İşte yapılacaklar:

1. Hazırlıklı olun

Tıraştan önce, tüm yüzünüzü ılık suyla yıkayın, ardından bir temizleme jeli ile iyice silin. Bu, herhangi bir yara varsa çeşitli mikropların yüzünüze girmesini önleyecektir.

2. Sakal yumuşatın

Küçük bir havluyu ılık suya batırın ve 30 dakika boyunca yüzünüzde tutun. Bu sakalınızı yumuşatır ve tıraş etmeyi kolaylaştırır. Eğer duştan yeni çıkmışsanız, o kadar ileri gitmenize gerek yok. Şu anda, sakalınız zaten ıslak ve kökleri daha yumuşak.

3. tıraş köpüğü kullanın

Su cildinizin üstünü yumuşatır, ancak cildinizin sıcaklığı nedeniyle hızla buharlaşır ve daha derin katmanların yumuşamasını önler. Bu nedenle, cildinizi örttüğü ve suyun hızlı bir şekilde buharlaşmasını önlediği için tıraş köpüğü kullanmak daha iyidir. Bunu yapmak için, ellerinizdeki köpüğü sıkın ve bir daire içinde yüzünüze ve boynunuza iyice yayın. Rahat bir tıraş istiyorsanız, daha az kullanılan bir tıraş bıçağı kullanın.

4. Sakalın üstünü tıraş edin

Tıraşa almacık kemiklerinizle başlayın ve çenenizin altında durun. Boynunu tıraş etmeyi bırak.

5. Boyun ve yanakları tıraş edin

Çenenizin dibini ve boynunuzu yukarı doğru tıraş edin. Bu şekilde yüzünüzdeki kesikleri önleyebilirsiniz.

6. Daha derin tıraş

Cildinizi ellerinizle tutun ve yukarı doğru çekin. Bu saç köklerini derinleştirecektir.

7. Dudak yüzeyinin tıraş edilmesi

Bu durumda, ağzınızı ellerinizle maksimuma gerin ve yukarıdan aşağıya doğru tıraş edin.

8. Jiletin temizlenmesi

Yüzünüzü tıraş ederken, usturayı sık sık temizleyin, böylece kıllar tıraş işleminize engel olmaz.
9. Son kontrol
Yüzünüzde kalan tıraş köpüğünü ılık suyla durulayın ve herhangi bir yerde kılların kalmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için bir tıraş bıçağını ıslatın ve yavaşça yüzünüzde hareket ettirin.

10. Nemlendirici

Birçok erkek tıraştan sonra nemlendirici kullanmaz, çünkü cilt üzerinde yanma etkisi vardır. Bununla birlikte, tıraş cilt üzerinde travmatik bir etkiye sahip olabilir ve cildin iyileşmesi için tıraş sonrası kullanılması gereklidir. Cildiniz yağlı ise, alkolsüz bir tonik kullanmak daha iyidir, kuru ise yağlı kremler veya balsamlar kullanın. Cildiniz normalse, istenen bileşime sahip çözeltiler kullanabilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar