Erkek cilt bakımı


Erkek cilt bakımı


Erkek cilt bakımı Sıcak su yerine ılık su ile duş alın. Soğuk havalarda sıcak duşun yerini hiçbir şey alamaz. Ancak suyun sıcaklığını hafifçe azaltmak cildinizin kurumasını ve kaşınmasını önleyecektir. Su sıcaklığı arttıkça cildinizdeki doğal yağlar azalır. 5 dakikadan fazla duş almanız önerilmez. Nemlendirici. Erkek cildi kadınlardan daha yağlıdır, ancak yine de kırışıklıkları önlemek için günlük bir nemlendirici kullanır. Normal veya yağlı cilde sahip erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterlidir. Yüzünüzü sabunla yıkamayın, yüz temizleyici kullanın. Cildiniz hassassa sülfat içermeyen bir temizleyici kullanın. Cildiniz yağlı ise, limon ve çay ağacı yağı içeren temizleyiciler kullanın. Cildiniz için normal sabunlar önerilmez. Tıraştan önce sakalınızı yumuşatın. Kolayca tıraş olabilmeniz için sakalınızı önceden nemlendirin. Bunun için en uygun zaman duştan sonra. Çünkü sakal iyi yumuşatılmış ve nemlendirilmiştir. Sakalınızı mümkün olduğunca kıllar yönünde kesin. Havluyu vücudunuza çok fazla sürtmeden kurutun. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, havluyu nazikçe kurulayın, sürtünmek cildinizi tahriş eder ve aşırı kurumaya neden olur.


Sıcak su yerine ılık su ile duş alın.

Soğuk havalarda sıcak duşun yerini hiçbir şey alamaz. Ancak suyun sıcaklığını hafifçe azaltmak cildinizin kurumasını ve kaşınmasını önleyecektir. Su sıcaklığı arttıkça cildinizdeki doğal yağlar azalır. 5 dakikadan fazla duş almanız önerilmez.

Nemlendirici.

Erkek cildi kadınlardan daha yağlıdır, ancak yine de kırışıklıkları önlemek için günlük bir nemlendirici kullanır. Normal veya yağlı cilde sahip erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterlidir.

Yüzünüzü sabunla yıkamayın, yüz temizleyici kullanın.

Cildiniz hassassa sülfat içermeyen bir temizleyici kullanın. Cildiniz yağlı ise, limon ve çay ağacı yağı içeren temizleyiciler kullanın. Cildiniz için normal sabunlar önerilmez.

Tıraştan önce sakalınızı yumuşatın.

Kolayca tıraş olabilmeniz için sakalınızı önceden nemlendirin. Bunun için en uygun zaman duştan sonra. Çünkü sakal iyi yumuşatılmış ve nemlendirilmiştir. Sakalınızı mümkün olduğunca kıllar yönünde kesin.

Havluyu vücudunuza çok fazla sürtmeden kurutun.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra, havluyu nazikçe kurulayın, sürtünmek cildinizi tahriş eder ve aşırı kurumaya neden olur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar