Freelance nedir?


Freelance nedir?


freelancer freelance jobs freelance iş freelance işlər freelancer nedir freelancer baku freelance meaning freelancer jobs freelancer siteleri  freelance nedir freelance nedir ekşi freelance çalışmak nedir freelance yazarlık nedir freelance çalışma nedir freelance model nedir freelance yazılımcı nedir freelance tasarımcı nedir freelance mimar nedir freelance grafiker nedir freelance isler baku freelance işler freelance isler istanbul freelance işler nelerdir freelance işler türkiye freelance işler ekşi freelance işler yapmak freelance işler ankara freelance tercume isleri freelance yapilabilecek islerFreelance (Frilans):  Serbest çalışmak serbest meslek sahibi olmak demektir.
Evden, kafeden vb. Serbest çalışma  gibi yerlerden çalıştırılabilir. Özellikle grafik tasarım, çeviri çalışmaları, sosyal medya pazarlaması, web sitesi tasarımı vb. hizmetler serbest meslekler arasında çoğunluğu oluşturmaktadır. Serbest çalışan, gelirini maaşından değil, işinden ya da saate göre kazanır. Burada, serbest çalışan ve müşteri arasında çalışma saatleri üzerinde anlaşmaya varılabilir. Serbest çalışan, müşterinin mevcut siparişini vermekten sorumludur. Sigorta ve diğer ihtiyaçlar tarafların sorumluluğunda değildir.
Şirketler genellikle serbest çalışanlarla periyodik olarak çalışırlar. Çok fazla iş olduğunda, son tarihe göre serbest çalışanlara yönelirler. Bu serbest şirketler daha esnek, hızlı ve rahat çalışabildiği için şirketler için olumlu bir durum yaratır.
Serbest çalışanlar, iş yüküne bağlı olarak birkaç farklı müşteriyle aynı anda çalışabilir. Ayrıca, serbest çalışanların işin müşteriye teslim edilmesinden sonra aylık destek hizmeti vermesi için de uygun bir yoldur.
Bir serbest çalışanın, işiyle orantılı bir maaş aldığı için maaşlı bir çalışandan işe alınma olasılığı daha yüksektir. İş yoğunluğu ve iş seçimleri tercihlerinize göre değişir. Çalışma saatleri de isteğe bağlı olduğu için, çalışma verimliliği ve kişisel motivasyon uygun şekilde düzenlenmiştir.
Serbest çalışmanın serbest tarafı harika görünse de, bir dezavantajı var. En önemlisi, iş olmadığında, bir iş aramalı ve pazarlık gibi sorunları çözmelidir.
Serbest çalışan, gelecekte ödeme almakta sorun yaşamaması için sözleşme esasına göre çalışmalıdır.
Yorum Gönder

0 Yorumlar