Instagram karanlık modu nasıl kullanılır: Dört kolay adımla


Instagram karanlık modu nasıl kullanılır: Dört kolay adımla


Instagram karanlık modunun kullanımı kolaydır ve Instagram'ın normal beyaz arayüzünü gri ve siyah tonlarıyla değiştiren alternatif bir renk şeması sağlar.
Instagram karanlık modu, özellikle ağır bir kullanıcıysanız, telefonunuzun pil ömrünü iyileştirmeye yardımcı olabilir, çünkü beyaz pikseller siyahlardan daha fazla güç çeker. Bu özellikle siyah piksellerin tamamen kapalı olduğu AMOLED ekranlı telefonlar için geçerlidir.
Birçok insan, karanlık modun, özellikle parlama nedeniyle, özellikle geceleri göz yorgunluğunu azalttığını buluyor.
Instagram Adam Mosseri'nin Ekim 2019'da piyasaya sürüldüğünde açıkladığı gibi, karanlık tonların tadını çıkarmak için mobil işletim sisteminin en son sürümünü (yani Android 10 veya iOS 13) çalıştırmanız gerekiyor. Bu değişirse ve değiştiğinde, bu kılavuzu nasıl değiştireceğimizi açıklayan talimatları tam olarak güncelleyeceğiz.

İPhone için Instagram karanlık modu

İOS 13 çalıştıran bir iPhone'unuz varsa, bu adımlar sistem ayarlarını değiştirmenize ve Instagram'ı karanlık modda kullanmanıza olanak tanır.
Telefonunuzun ayarlarını açın
'Ekran ve parlaklık'ı seçin
Temayı değiştirmek için 'Karanlık'a dokunun
Instagram'ı başlat

Android için Instagram karanlık modu

Android 10 çalıştıran telefonlarda Instagram'ın karanlık modunu etkinleştirmek için şu dört adımı uygulayın:
Telefonunuzun ayarlarını açın
'Ekran' seçeneğine ilerleyin
'Koyu tema' seçimini etkinleştir
Instagram'ı başlat

Instagram'da güç tasarrufu yapmanın diğer yolları

Henüz Android 10 veya iOS 13'ünüz yoksa, Instagram'ın güç kullanımını azaltmak (ve hareket halindeyken mobil verileri korumak) için hala atabileceğiniz bir adım var.
Kaydırmaya devam etmek için Instagram, görüntüleri ve videoları önceden yükler, ancak bu davranışı sınırlayabilirsiniz. Uygulamanın sağ üst tarafındaki menü simgesine ve ardından alttaki ayarlar simgesine dokunun. Önce 'Hesap'a, ardından' Mobil veri kullanımı'na hafifçe vurun ve 'Veri tasarrufu'na geçin.
Bu, videoların önceden yüklenmesini önleyeceğinden, yalnızca oynatmayı seçtiğinizde indirilir. Büyük bir etkiye sahip olması olası değildir, ancak pilinizi görünürde şarj cihazı olmadan düzenli olarak son% 10'una kadar bulursanız, her küçük adım yardımcı olur

İlgili etiketler

instagram, dark mode, instagram dark mode, instagram karanlık mod, instagram karanlik mod, instagram gece modu, instagram siyah, siyah instagram, instagram siyah yapma, instagram siyah yapmak, instagram karanlik mod android, instagram karanlik mod iphone, instagram karanlik mod ayfon, instagram karanlik mod bilgisayar, instagram siyah bilgisayar

Yorum Gönder

0 Yorumlar