Bazı harika bilgisayar kısayolları

Bazı harika bilgisayar kısayolları


Bazı harika bilgisayar kısayolları  İşte bilgisayarlarını eğlence veya iş için kullanan herkese büyük ölçüde yardımcı olacak 6 bilgisayar Kısayolları. 1. Ctrl + T yeni bir sekme açar Yeni bir sekme açmak istiyorsanız, sadece "ctrl" ve T harfine basmanız yeterlidir. MacBook kullanıyorsanız, "ctrl" yerine "command" tuşuna basarsınız. 2. Alt tuşuna basıp üzerine tıklayarak herhangi bir Google görselini otomatik olarak indire  bilirsiniz Bilgisayarınıza bir fotoğraf indirmenin çok daha kolay ve daha hızlı bir yolu var: "alt" tuşuna basabilir ve ardından bir görüntüye sol tıklayabilirsiniz ve otomatik olarak bilgisayarınıza İndirilenler klasörünüze kaydedilir. Bir MacBook'ta kontrole basabilir ve ardından görüntüye tıklayabilirsiniz, bu size Görüntüyü Kopyala'yı seçebileceğiniz bir açılır menü verecektir. 3. Yanlışlıkla kapattığınız sekmeyi geri alın Kapattığınız bir sekmeyi geri almak istiyorsanız, sadece "Control" (veya Mac'te "Command") artı "Shift" artı "T" tuşlarına basın ve sihirli bir şekilde yeniden görünecektir. 4. Temiz bir masaüstü, daha hızlı bir bilgisayar demektir. Bilgisayarınızın hızıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, masaüstünüzün simgelerle dolu olduğu gerçeği olabilir. Masaüstünüzdeki her küçük şey için bir klasöre sahip olmak yerine, bir klasör oluşturabilir ve içindeki her şeyi düzenleyebilirsiniz . Daha sonra tüm uygulamalarınızı görev çubuğuna koyun ve neredeyse boş bir masaüstü kalacak. Bu eylem, bilgisayarınızın hızını anında en üst düzeye çıkaracaktır. 5. Yalnızca istediğiniz ekranın ekran görüntüsünü alın. Yalnızca ekranın bir kısmının ekran görüntüsünü almanız gerekiyorsa, bunu hem Windows hem de Mac'ler için yapmanın basit bir yolu vardır. Mac için: "Command", artı "Shift" artı "4" aracı getirir. Sonra sadece istediğiniz alanı seçin Windows için: "Başlat" a ve ardından "Ekran Alıntısı Aracı" na gidin. 6. Son komutunuzu Excel'de kolayca tekrarlayın. Excel'de F4 düğmesine basarsanız, son komutu tekrarlar. Örneğin: Bir hücre seçer ve onu sarı olarak vurgularsanız, F4 tuşuna basarak seçili diğer tüm hücreleri sarı olarak vurgulayabilirsiniz.

 


 

İşte bilgisayarlarını eğlence veya iş için kullanan herkese büyük ölçüde yardımcı olacak 6 bilgisayar Kısayolları.

  • 1. Ctrl + T yeni bir sekme açar

Yeni bir sekme açmak istiyorsanız, sadece "ctrl" ve T harfine basmanız yeterlidir. MacBook kullanıyorsanız, "ctrl" yerine "command" tuşuna basarsınız.

  • 2. Alt tuşuna basıp üzerine tıklayarak herhangi bir Google görselini otomatik olarak indire  bilirsiniz

Bilgisayarınıza bir fotoğraf indirmenin çok daha kolay ve daha hızlı bir yolu var: "alt" tuşuna basabilir ve ardından bir görüntüye sol tıklayabilirsiniz ve otomatik olarak bilgisayarınıza İndirilenler klasörünüze kaydedilir. Bir MacBook'ta kontrole basabilir ve ardından görüntüye tıklayabilirsiniz, bu size Görüntüyü Kopyala'yı seçebileceğiniz bir açılır menü verecektir.

  • 3. Yanlışlıkla kapattığınız sekmeyi geri alın

Kapattığınız bir sekmeyi geri almak istiyorsanız, sadece "Control" (veya Mac'te "Command") artı "Shift" artı "T" tuşlarına basın ve sihirli bir şekilde yeniden görünecektir.

  • 4. Temiz bir masaüstü, daha hızlı bir bilgisayar demektir.

Bilgisayarınızın hızıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, masaüstünüzün simgelerle dolu olduğu gerçeği olabilir.

Masaüstünüzdeki her küçük şey için bir klasöre sahip olmak yerine, bir klasör oluşturabilir ve içindeki her şeyi düzenleyebilirsiniz . Daha sonra tüm uygulamalarınızı görev çubuğuna koyun ve neredeyse boş bir masaüstü kalacak. Bu eylem, bilgisayarınızın hızını anında en üst düzeye çıkaracaktır.

  • 5. Yalnızca istediğiniz ekranın ekran görüntüsünü alın.

Yalnızca ekranın bir kısmının ekran görüntüsünü almanız gerekiyorsa, bunu hem Windows hem de Mac'ler için yapmanın basit bir yolu vardır.

Mac için: "Command", artı "Shift" artı "4" aracı getirir. Sonra sadece istediğiniz alanı seçin

Windows için: "Başlat" a ve ardından "Ekran Alıntısı Aracı" na gidin.

  • 6. Son komutunuzu Excel'de kolayca tekrarlayın.

Excel'de F4 düğmesine basarsanız, son komutu tekrarlar.

Örneğin: Bir hücre seçer ve onu sarı olarak vurgularsanız, F4 tuşuna basarak seçili diğer tüm hücreleri sarı olarak vurgulayabilirsiniz.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar