Rus mutfağından Leço. Leço tarifi.

Rus mutfağından Leço. Leço tarifi.

Rus mutfağından Leço. Leço tarifi.  Gerekli olan erzaklar. 3 kilo domates 2 kg kırmızı biber 1 kg yeşil biber 4 acı biber 1/2 kg soğan 1/2 kg havuç 250 ml sıvı yağ 5-6 defne yaprağı 10-15 adet karabiber 2 y / k tuz 4 y/k pudra şekeri 3 y / k üzüm sirkesi  Nasıl pişirilir?  Öncelikle tüm malzemeleri yıkayıp temizliyoruz. İlk soğanları doğrayın. Tüm soğanları uzun bir şekilde doğrayın.  Daha sonra bu soğanları bir tencereye dökün, 250 ml sıvı yağ ekleyin ve bir süre pişirin. Soğanı kızartmamaya dikkat edin. Havuçları da aynı şekilde doğrayın. Soğanı yaklaşık 10 dakika pişirdikten sonra havuçları buraya ekleyin. Havuçları soğanlarla birlikte yaklaşık 10-15 dakika pişirin.  Bu süre doğranmış domatesleri ve acı biberleri kıyma makinesinden çıkarın ve bir kenara koyun. Daha sonra biberleri çok ince olmayacak şekilde uzunlamasına doğrayın. Havuçlar yaklaşık 10-15 dakika piştikten sonra domatesleri ilave edip tekrar 10-15 dakika pişirin. Ardından karabiber, tuz, karabiber, pudra şekeri ve defne yaprağını ekleyip 2 saat pişirin. Pişmeye yakın olduğunda üzüm sirkesini ekleyin ve fırını kapatarak yaklaşık 15 dakika pişirin. Hazır Lecho'larımızı sıcak kavanozlarda topluyoruz.  Afiyet olsun! :)Gerekli olan erzaklar.

3 kilo domates

2 kg kırmızı biber

1 kg yeşil biber

4 acı biber

1/2 kg soğan

1/2 kg havuç

250 ml sıvı yağ

5-6 defne yaprağı

10-15 adet karabiber

2 y / k tuz

4 y/k pudra şekeri

3 y / k üzüm sirkesi


Nasıl pişirilir?


Öncelikle tüm malzemeleri yıkayıp temizliyoruz.

İlk soğanları doğrayın. Tüm soğanları uzun bir şekilde doğrayın. 

Daha sonra bu soğanları bir tencereye dökün, 250 ml sıvı yağ ekleyin ve bir süre pişirin. Soğanı kızartmamaya dikkat edin.

Havuçları da aynı şekilde doğrayın. Soğanı yaklaşık 10 dakika pişirdikten sonra havuçları buraya ekleyin. Havuçları soğanlarla birlikte yaklaşık 10-15 dakika pişirin.


Bu süre  doğranmış domatesleri ve acı biberleri kıyma makinesinden çıkarın ve bir kenara koyun. Daha sonra biberleri çok ince olmayacak şekilde uzunlamasına doğrayın.

Havuçlar yaklaşık 10-15 dakika piştikten sonra domatesleri ilave edip tekrar 10-15 dakika pişirin. Ardından karabiber, tuz, karabiber, pudra şekeri ve defne yaprağını ekleyip 2 saat pişirin.

Pişmeye yakın olduğunda üzüm sirkesini ekleyin ve fırını kapatarak yaklaşık 15 dakika pişirin.

Hazır Lecho'larımızı sıcak kavanozlarda topluyoruz.


Afiyet olsun! :)

Yorum Gönder

0 Yorumlar