Meta, üçüncü taraf uygulamalardan doğrudan Facebook Reels'e video paylaşma yeteneği ekler

 Meta, üçüncü taraf uygulamalardan doğrudan Facebook Reels'e video paylaşma yeteneği ekler


Facebook'un ana şirketi Meta Salı günü yaptığı açıklamada, üçüncü taraf uygulamalardan Makaraları yayınlama yeteneğini ekliyor . Şirket, geliştiricilerin insanların uygulamalarından doğrudan Facebook'ta video paylaşmasını kolaylaştıracak bir " Makaralar için Paylaşım " entegrasyonunu tanıtıyor.Meta'nın ürün yönetimi direktörü John McCarthy, "Entegre edildiğinde, üçüncü taraf uygulamalarda insanların kısa videoları paylaşabilmeleri ve ardından ses, metin, efektler, altyazılar ve çıkartmalar gibi Reels düzenleme araçlarıyla özelleştirebilmeleri için bir Makaralar düğmesi olacak" dedi. Blog yazısı. “Video içeriklerini indirip daha sonra yüklemek yerine, artık tek bir düğmeye dokunarak sorunsuz bir şekilde video oluşturup paylaşabiliyorlar.

Meta, lansmanın bir parçası olarak, Smule, Vita ve VivaVideo dahil olmak üzere bazı ortaklarının uygulamalarına "Makaralarla Paylaşma" düğmesini zaten entegre ettiğini vurguladı. Düğmeyi uygulamalarına entegre etmekle ilgilenen geliştiriciler, Meta'nın geliştirici web sitesinde bunu yapma hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Şirket, yeni özelliğin insanların Facebook'ta yeni hedef kitlelere ulaşmasına yardımcı olacağını ve geliştiricilerin kullanıcılarının doğrudan üçüncü taraf uygulamalardan Facebook Hikayelerinde içerik paylaşmasına olanak tanıyan "Hikayelerle Paylaşma" özelliğini geliştirdiğini söylüyor.


Bugünkü duyuru, Facebook'un geçen Eylül ayında ABD'de halka açık olarak piyasaya sürüldükten sonra dünya çapında  Reels'i piyasaya sürmesiyle geldi. Facebook, küresel kullanıma sunmanın yanı sıra, içerik oluşturucuların reklam yoluyla Makaralarından ve yakında Yıldızlardan para kazanmaları için daha yaratıcı araçlar ve yeni yollar da tanıttı.

Reels, ilk olarak Instagram uygulamasındaki bir özellikle TikTok ile doğrudan mücadele etmenin bir yolu olarak başlamış olsa  da, Meta da kısa bir süre sonra onları Facebook'a getirdi. Şirket, 2021'in 4. çeyreği kazançları sırasında Reels'in  artık "açık ara en hızlı büyüyen içerik formatı" olduğunu duyurdu. Şirket ayrıca, Reels'in Instagram'daki büyümeye ve Facebook'ta da "çok hızlı büyümeye" en büyük katkıyı sağladığını söyledi.

Reels, TikTok'un oluşturduğu tehdidi kamuoyuna açıklayan Meta'daki en büyük ürün yatırımlarından biri. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, TikTok'u "çok büyük bir tabandan oldukça hızlı bir oranda" büyüyen büyük bir rakip olarak nitelendirdi. Meta'nın, TikTok ile rekabet etmeye devam ederken, üçüncü taraf uygulamalarla yeni entegrasyonunu Facebook Reels'in popülaritesini ve erişimini artırmanın bir yolu olarak gördüğü açık.


Yorum Gönder

0 Yorumlar