Instagram, İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yeni Yollarını Eklemek İçin

Instagram, İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yeni Yollarını Eklemek İçin

 
Instagram, içerik oluşturucuların birden fazla gelir akışı kazanmasına yardımcı olacak yeni özellikler sunmayı planlıyor.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'a gelen ve içerik oluşturucuların içerikleri için ödeme almalarına olanak tanıyan yeni özelliklerle ilgili ayrıntıları paylaşıyor.

  

Instagram şefi Adam Mosseri'nin de dahil olduğu bir canlı yayında bu hafta duyurulan özellikler, içerik oluşturucuların birden fazla gelir akışı elde etmesini sağlayacak .

 

İçerik oluşturucular şu yollarla gelir elde edebilecekler:

 

  • ·         Markalarla ortaklıklar
  • ·         Mal satmak
  • ·         Satış ortağı ürünlerini tavsiye etmek

 

Instagram kullanıcılarının zaten bu yollarla gelir elde etmesini engelleyecek hiçbir şey yok. Ancak bunu kendi araçlarıyla yapmak zorundalar, bu da markalarla iletişim kurmayı, e-ticaret mağazaları kurmayı ve bağlı kuruluş programlarına katılmayı gerektiriyor.

 

Instagram, içerik oluşturucuların uygulama içindeki her şeyi başarmasını kolaylaştırarak bu süreçleri kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

Şirket, içerik oluşturucular kendi başlarına markalarla ortaklık kurduğunda veya kendi mağazaları aracılığıyla ürün sattığında para kazanmadığı için Instagram'ın çıkarlarına da hizmet ediyor.

 

Tüm gelir getirici aktiviteyi Instagram'da tutarak şirket kendisi için bir kesinti yapabilir ve / veya hizmet ücreti alabilir.

 

Instagram'ın yeni özelliklerden nasıl kar elde etmeyi planladığı şu anda belli değil. İçerik oluşturucuların para kazanmasının yeni yolları hakkında bildiklerimiz.

Instagram İçerik Oluşturucularının Gelir Elde Etmelerinin Yeni Yolları

Markaları İçerik Üreticilerle Bir Araya Getirme

Instagram, yeni çıkan içerik oluşturucuları keşfedebilecekleri ve onlara sponsor olabilecekleri markalar için bir "pazar" geliştiriyor.

 

Mosseri diyor:

 

"Markaların yapmaya çalıştıkları işe benzersiz bir şekilde uyan içerik oluşturucuları bulmalarına yardımcı olabilmeliyiz ve bunun tersi de geçerlidir."

 

Bu, her iki taraf için de marka ortaklıkları kurma sürecini basitleştirecektir. Ve bir markanın radarına ulaşamayacak içerik oluşturucuların dikkatini çekmeye yardımcı olabilir gibi görünüyor.

 

Instagram İçerik Oluşturucu Mağazaları

Instagram içerik oluşturucu mağazaları, düzenli hesapları olan kullanıcıların profillerinde ürün satmalarına izin verecek.

 

İçerik oluşturucu mağazaları, geçen yıl tanıtılan Facebook ve Instagram mağazalarının bir uzantısıdır . Önceden yalnızca işletme hesapları için mevcut olan düzenli kullanıcılar, yakında Instagram'da kendi mağazalarını oluşturabilecekler.

 

Zuckerberg şöyle der:

"Mağazalar kuran birçok içerik oluşturucunun da olduğunu görüyoruz ve içerik oluşturucu iş modeli olmanın bir parçası, harika içerikler oluşturup daha sonra bir şeyler satabilmenizdir ve bu nedenle içerik oluşturucu mağazalarına sahip olmak harika bir şey,"

 

Ortaklık Tavsiyesi Pazarı

Instagram, içerik oluşturucuların uygulamadaki içeriği tanıtmak için para kazanmalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Zuckerberg diyor ki:

 

"İçerik oluşturucular, önerdikleri şeylerin satışından bir pay alabilmeli ve bunun gerçekleşmesini sağlamak için bir satış ortağı öneri pazarı oluşturmalıyız."

 

Bu, içerik oluşturucuların ürün önererek komisyon kazanma fırsatları bulmasını kolaylaştıracaktır.

 

Bir satış ortağı önerisi pazarının geliştirilmesi, içerik oluşturucuların kendi değerlerine uygun önerecek daha fazla ürün bulmasına olanak tanıyabilir.

 

Her şeyin Instagram tarafından kolaylaştırılacağı göz önüne alındığında, içerik oluşturucular için mevcut bağlı kuruluş programlarından daha uygun şartlar sunma potansiyeline sahiptir.

 

Zuckerberg ve Mosseri, bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağını söylemedi, ancak yakında daha fazla bilgi vereceklerine söz verdiler.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar