LinkedIn, kullanıcıların profillerindeki kariyer boşluklarını ele almaları için yeni yollar sunuyor

LinkedIn, kullanıcıların profillerindeki kariyer boşluklarını ele almaları için yeni yollar sunuyor

 
LinkedIn kullanıcıları artık ebeveyn izni veya izinli izin gibi yaşam olaylarının ne zaman gerçekleştiğini belirtmek için profil seçenekleriyle istihdam geçmişindeki boşlukları giderebilirler.

Ayrıca LinkedIn, serbest çalışanların ve serbest meslek sahibi kişilerin kariyer durumlarını profillerinde listelemelerini kolaylaştırıyor.

Bu güncellemeler, LinkedIn'in son zamanlarda kullanıcı profillerini iyileştirme çabalarının bir devamıdır. Şirket, önümüzdeki birkaç ay içinde çok daha fazla güncellemenin yayınlanacağını söylüyor.

LinkedIn kullanıcı profillerindeki en son geliştirmelere buradan göz atın.

Kariyer Eksikliklerini Giderecek Yeni İş Ünvanları

LinkedIn, kullanıcılara geleneksel kariyer türlerindeki boşlukları gidermek için profillerine yeni iş unvanları ekleme seçeneği sunuyor.

Yeni iş unvanları, tam zamanlı ebeveynlerin ve bakıcıların "evde kalan anne", "evde kalan baba" ve "evde kalan ebeveyn" gibi rollerini daha doğru bir şekilde sergilemelerine olanak tanıyor.

Gelecekte LinkedIn, özellikle istihdam boşlukları için kullanıcı profillerine "ebeveyn izni", "aile bakımı" veya "maaşlı" gibi seçeneklerle yeni bir alan eklemeyi planlıyor.

LinkedIn, bu seçenekleri kullanıcı profillerine eklemenin nedeninin kariyer boşluklarıyla ilgili herhangi bir damgalanma ile daha az, salgının milyonlarca ebeveyni çocuklarına bakmak için çalışmayı bekletmeye zorlamasıyla ilgili olduğunu söylüyor.

LinkedIn, kadın işlerinin erkeklere kıyasla pandemiden orantısız bir şekilde etkilendiğini tespit eden verilere atıfta bulunuyor:

Serbest Meslek Sahibi / Serbest Çalışanlar için Yeni Seçenekler

Serbest meslek sahibi olan veya serbest çalışan kişiler artık bir işveren belirtmek zorunda kalmadan bu işleri LinkedIn profillerinde listeleyebilir.

Giriş, yalnızca bir işveren eklenmemiş bir kişinin LinkedIn profilindeki herhangi bir işe benziyor. Aşağıdaki bir örneğe bakın:

Önceden LinkedIn kullanıcılarının profillerinde kendileri için çalıştıklarını belirtmeleri o kadar kolay değildi. Bir kullanıcının profilindeki her iş unvanı, kendisine eklenmiş bir işverenin ismine sahip olmak zorundaydı, bu da tek başına operasyonlar yürüten kişilerin gerekli bilgileri doldurmasını zorlaştırıyordu.

Bu şüphesiz salgının yol açtığı ve birçok insanı serbest meslek ve / veya serbest çalışmaya yönelten bir başka değişikliktir.

Önümüzdeki aylarda LinkedIn kullanıcı profillerinde daha fazla değişiklik yapılmasını bekleyin.


Yorum Gönder

0 Yorumlar