TikTok, kullanıcı başına aylık harcanan saat miktarında Facebook'u geride bırakıyor.

TikTok, kullanıcı başına aylık harcanan saat miktarında Facebook'u geride bırakıyor.

 
Uygulama kullanımıyla ilgili yeni bir rapordan elde edilen verilere göre, kullanıcılar ilk kez TikTok'ta Facebook'tan daha fazla zaman geçiriyor.

 

App Annie, TikTok'ta geçirilen sürenin yıldan yıla% 325 arttığını, bu da şu anda kullanıcı başına harcanan saat sayısı açısından Facebook'u geçtiği anlamına geliyor.

 

Her pazardaki neredeyse her uygulama için harcanan ortalama süre arttı, ancak çok azı TikTok kadar artıyor.

 

TikTok, harcanan zamana göre ilk 5'te yer alıyor ve geçen yıl büyüme oranı, raporda analiz edilen neredeyse tüm diğer uygulamaları geride bırakıyor.

Uygulamaları, geçen yıl aylık aktif kullanıcı sayısındaki büyümeye göre sıralayan 2020'nin en iyi patlama uygulamaları listesinde 1. sırada yer alıyor. TikTok, 2021'de 1,2 milyar aktif kullanıcıya (MAU) ulaşma yolunda ilerliyor.

Sosyal medyada, 1 milyar MAU kulübü; Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, YouTube ve Çin'in WeChat'inden oluşan seçkin bir uygulama grubudur. TikTok'un yıl bitmeden bu uygulamalar arasında kendine bir yer edinmesi küçük bir anlaşma değil.

 

TikTok, gelir söz konusu olduğunda kendi başına bir ligde, tüketici harcamaları açısından 2. oyun dışı uygulama olarak sıralanıyor. Birçok sosyal medya uygulaması reklamlardan para kazanırken, TikTok reklamlar aracılığıyla para kazanır  ve kullanıcıların dijital ürünler satın almasına izin verir.

 

TikTok'un katlanarak büyümesinin 2021'de sosyal medyada takip edilmesi gereken en önemli trendlerden biri olduğundan emin olmak için. Ancak pazarlamacıların başka nelere dikkat etmesi gerekiyor?

 

Raporda Öne Çıkanlar: 2021'de Mobil Durum

Mobil 12 Ayda 3 Yıl Büyüyor

Mobil kullanımın son 12 ayda 2-3 yıl arttığı söyleniyor. Mobil uygulamaların indirilmesi 2020'de bir önceki yıla göre% 7 artarak 218 milyar ile yeni bir rekora ulaştı.

 

Amerikalılar, 3,7 saatlik TV'ye kıyasla mobil cihazlarda günde 4 saat olmak üzere 2020'de mobil cihazlarında TV izlemeye göre% 8 daha fazla zaman harcadı.

 

Mobil ortamın büyümesi, 2020'de reklam sektörünü destekledi - mobil reklam harcamasında 240 milyar dolara yükseldi ve 2021'de 290 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

 

ABD'de mobil reklam yerleşimleri yıldan yıla% 95 büyüdü. Video reklamlar geçen yıl muazzam bir büyüme kaydetti, ancak geçiş reklamlarının büyümesiyle geride kaldı.

 

App Annie'nin raporu, oyun, alışveriş, yemek dağıtımı ve abonelik akışı hizmetleri gibi tüm uygulama kategorilerinde büyüme olduğunu gösteriyor. Ancak eğlence ve ticaret uygulamalarının yanı sıra, iş uygulamalarının büyümesi 2020'de hızla yükseldi.

 

İş uygulamalarında harcanan süre yıldan yıla% 275 arttı ve şirketler uzaktan çalışma seçenekleri sunmaya devam ettikçe yüksek kalması bekleniyor.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar