HTML h1 - h6 başlık etiketlerinin eksiksiz SEO anatomisi

 Daha yaygın olarak <h1>, <h2>, <h3>, <h4>, <h5> ve <h6> etiketleri olarak bilinen HTML başlık etiketleri, insanların ve arama motorlarının neyin ne olduğunu hızlı bir şekilde anlamasını kolaylaştırır. hakkında bir sayfa. Bunun da ötesinde, sayfalarınızın SERP'lerde ne kadar yüksek sıralandığını da etkileyebilirler.

Arama motoru optimizasyonu ve kullanıcı deneyimindeki önemleri çok önemli olduğundan, bunların tam olarak ne olduğunu, neden önemli olduklarını ve daha fazla fayda sağlamak için bunları doğru şekilde nasıl kullanacağını bilmek hayati önem taşır.

Bu nedenle, konuyla ilgili herhangi bir kafa karışıklığınız varsa, bu gönderi HTML başlık etiketleriyle ilgili en yaygın soruları yanıtlamayı amaçlamaktadır.

Başlık etiketleri veya Başlık etiketleri?

Hangi h etiketlerinin çağrılması gerektiği konusunda kafa karışıklığını önlemek için terminoloji ile başlayalım.

 1. Başlık etiketi , h etiketleri için en sık kullanılan ve uygun terimdir; Google'ın yönergelerinde kullandığı şey budur .
 2. Başlık etiketleri bazen başlık etiketleriyle eşanlamlı olarak kullanılır ve Bing bunu yönergelerinde kullanır. Bununla birlikte, bu terim, tekil biçiminin başka bir anlamı olduğu için kafa karışıklığı yaratabilir: <header> etiketi.

Başlık etiketi , bir HTML sayfasının üst bölümünü işaretleyen ve kullanıcılar tarafından görülmeyen <header> anlamına gelir . Bir sayfanın düzenini oluşturmak için gereklidir.

başlık etiketleri nelerdir

Başlık etiketleri, bir sayfanın ana başlığını (<h1>) ve çeşitli içerik bölümlerinin alt başlıklarını (<h2>-<h6>) tanımlar. 

Hem insanlar hem de arama motorları açısından, bu etiketler, okuyuculara ve tarayıcılara içeriğin ana mesajını kısaca ileterek içeriğin özünü veren özetleyici metinler olarak kullanılır.

World Wide Web Konsorsiyumu , HTML'de en önemli olan <h1> ve en az önemli olan <h6> olmak üzere altı bölüm başlığı düzeyi tanımlar:

Başlık Etiketi Hiyerarşisi

SE Ranking'de içeriğimizi WordPress kullanarak yayınlıyoruz. Ancak Google Dokümanlar'da, WordPress'te veya başka bir hizmette içerik oluşturup oluşturmadığınıza bakılmaksızın, başlık seçenekleri her zaman kullanılabilir:

WordPress'te Başlık Etiketleri nerede bulunur?

Şimdi, daha önce yayınladığım gönderilerimden birine daha yakından bakarsak, aşağıdaki ekran görüntüsünde ilk iki HTML başlığını belirttiğimi göreceksiniz:

Bir blog gönderisindeki H1 ve H2 başlık etiketleri örneği

Elbette, yazı tipini büyüttüğümü, metni cesaretlendirdiğimi veya rengini değiştirdiğimi düşünebilirsiniz. Durum böyle olsa da, bundan biraz daha karmaşık.

Sayfanın kaynak koduna baktığımızda bu H etiketlerinin aslında sırasıyla <h1> ve <h2> etiketleri ile işaretlendiğini görebiliriz:

Sayfa kaynak kodundaki H1 ve H1 etiketleri örneği

Burada ayrıca HTML etiketlerinin çalışmasının arkasındaki temel kuralı da görebilirsiniz: Başlık etiketleri çiftler halinde gelir, bu nedenle “h”den önce ek bir eğik çizgi içeren bir kapanış etiketi gereklidir. 

<h2>Bu gidiyor</h2>.

İşte aldın! Artık HTML başlık etiketlerinin ne olduğunu ele aldığımıza göre, 'neden'e odaklanalım.

H1 etiketi nedir

İçeriğin özünü tek bir cümlede özetleyen ana başlıktır. Arama motorları sayfaları tarar ve h1'i bir sayfanın ne hakkında olduğunun güçlü bir göstergesi olarak kullanır. Bu arada, etiket aynı zamanda ana metin içeriğinin bir parçasıdır.

H1, bir web sayfasının düzeninin ortak bir öğesidir ve web sitesi kullanıcılarınız, ziyaret ettikleri sayfaların en üstünde bunu görmeyi bekler. Kullanıcıların bir sayfanın alakalı olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olan hızlı bir şeydir. İşte burada sizi kullanıcı amacı kavramıyla tanıştırmak istiyorum .

Kullanıcı amacı veya arama amacı, SEO'da önemli bir kavramdır. Her sayfayı bu tür amaçlara dayalı olarak H1'i ile oluşturmalısınız. Özetle, kullanıcının amacı, arama yapanların sayfanıza gelmesinin nedeni ve orada hangi bilgileri bulmaya çalıştıklarıdır. Bu, H1'iniz için iki anlama gelir: HTML etiketinin kullanıcı amacına uygun olması ve sayfanızın ana içeriğiyle alakalı olması gerekir.

Kullanıcı amacı genel olarak ticari ve bilgi amaçlı olarak ayrılabilir. Örneğin, şirketinizin hizmetleriyle ilgili bir sayfa ticari amaçlı olacaktır ve “Çevrimiçi pazarlama hizmetleri” gibi bir H1 bu sayfayla eşleşecektir.    

Bu arada, H1'inizdeki “Nedir” ve “Nasıl Yapılır” gibi ifadeler bilgi içeriğini gösterir. Bu durumda, ilki, içeriğin kavram hakkında bir tanım ve ek bilgi sağlamasını gerektirir. İkinci durumda, kullanıcılar belirli bir sorunun nasıl çözüleceğine dair bir dizi adım veya ipucu içeren bir kılavuz bekler.

H1 vs Başlık etiketi

H1 etiketi, bir web sayfasının gövde metni içindeki birinci düzey başlık için bir HTML öğesidir. Hem web sitesi kullanıcıları hem de arama botları tarafından görülebilir ve yalnızca sayfanın içeriği hakkında bilgi sağlamak için değil, aynı zamanda ona yapı kazandırmak ve düzenini iyileştirmek için de gereklidir. 

Başlık etiketi aynı zamanda sayfanın kendisinde görünmeyen bir HTML öğesidir (ancak HTML kodunu kontrol ettiğinizde veya sayfa sekmesinin üzerine geldiğinizde görünür). Kullanıcıların arama sorguları için doğru sonucu bulmalarına yardımcı olmak için SERP'lerde görüntülenir. Bu HTML parçası esas olarak arama motorları için gereklidir.

Özetlemek gerekirse, başlık etiketinin amacı, insanları SERP'lerden sayfaya tıklamaya ikna etmek iken, <h1> etiketi, okuyucular sayfaya geldiğinde sayfanın ana başlığı görevi görür. Bu nedenle, kullanıcıların ve arama botlarının bir web sayfasının ne hakkında olduğunu ve bir arama sorgusuyla nasıl alakalı olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için her iki etikete de ihtiyaç vardır.

Bu etiketleri oluşturmanın temel kuralı şudur: Makalenizin ana konusunu veya sayfanın içeriğini doğru şekilde tanımlayan farklı varyasyonlarda odak anahtar sözcükleri kullanın.

Şimdi bir örnek görelim: 

H1: ​​Google'ın öne çıkan parçacıkları: SERP pastasının en büyük dilimi mi?

Başlık: Öne Çıkan Parçacıklar: Türler, Yararlar ve Bunlar İçin Optimize Etmenin Yolları

Bu görevi kolaylaştırmak için Anahtar Kelime Oluşturucumuzu kullanabilirsiniz . Anahtar Kelime Araştırma modülüne gidin, bir anahtar kelime girin (sayfanızı doğru şekilde tanımlayan en genel ve kısa kelime öbeği) ve ilgilendiğiniz ülkeyi seçin.

Burada, En yüksek arama hacmine sahip en alakalı iki anahtar kelimeyi bulmak için Benzer ve İlgili sekmelerini kontrol edin (yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeler arasından zorluk puanı düşük olanları seçin). Ancak, genellikle belirsiz bir arama amacına sahip oldukları için tek kelimelik arama terimlerini almayın. 

Aşağıdaki ekran görüntüsündeki iki anahtar kelime, Öne Çıkan Parçacıklar hakkındaki blog makalemiz için iyi bir seçim gibi görünüyor.

'Öne çıkan snippet'lerle ilgili anahtar kelime araştırması

Bu arada, bu modülde, hangi h1 HTML etiketlerine sahip oldukları hakkında bir fikir edinmek için bu arama sorguları için en iyi 10 organik sonucu da kontrol edebilirsiniz. İpucu: Önce Başlıklarına hızlıca bir göz atın.

'Öne çıkan snippet'ler için organik arama sonuçları

Neden başlıkları kullanmanız gerekiyor?

Başlık etiketleri, web sayfalarına iki büyük avantaj sağlar: okunabilirlik ve hiyerarşi. Bir web sayfasını ziyaret ederken olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve arama botlarının içeriğinizi daha iyi anlamasına yardımcı olmak olmak üzere iki temel görevi yerine getirirler.

Aslında, başlıkları kullanmanız için nedenler iki ana kategoriye ayrılabilir. Her birine daha yakından bakalım.

South Park Kayak Eğitmeni Meme: H etiketlerini kullanmazsan, kötü zaman geçireceksin

Başlık etiketleri kullanıcı deneyimini geliştirir

Başlık etiketleri, içeriğinizin okunabilirliğini artırır ve insanların sindirmesini kolaylaştırır. İnsanların %43'ü , içeriğin aradıkları bilgiyi içerip içermediğini görmek için içeriği gözden geçirdiklerini söylerken, onlara yön tabelaları sağlamak çok önemli. Bu nedenle, uygun başlıklar, insanların bulmaları gereken şey olup olmadığını anlamak için içeriğe hızlıca göz atmalarını sağlar. 

Alternatif olarak, başlıklar, kesintiye uğramaları durumunda okuyucuların nerede olduklarını takip etmelerine yardımcı olabilir. Bu, insanların sayfanızda daha uzun süre kalmasına neden olabilir.

Şimdi, düzenli, dürüst, iyi ifade edilmiş başlık etiketlerine sahip olmanın içeriğin yapısını okuyuculara açık bir şekilde iletebileceği ve umarız onları okumaya devam etmeye ve hatta harekete geçmeye ikna edebileceği yer burasıdır. 

Öyleyse kendinize şunu sorun: Sadece sağlam bir metin duvarı gibi görünen bir gönderi yayınlarsanız, içeriğinizi kimse okur mu?

Yapılandırılmamış ve yapılandırılmış bir metin örneği

Tabii ki değil. Lastik top gibi sayfanızdan sekerler.

Son olarak, HTML başlıklarının yapısı da görme engelli kişilerin dijital içeriği okumasına yardımcı olmak için çok önemlidir. Artık H etiketleri HTML olarak yazıldığından, ekran okuyucu yardımcı teknolojisi herhangi bir web sayfasının yapısını yorumlayabilir ve engelli kullanıcılara yüksek sesle okuyabilir. Ayrıca ekran okuyucular, kullanıcıların başlıklar arasında kolayca hareket etmesine olanak tanıyan ve gezinmeyi kolaylaştıran kısayollar sağlar.

Başlık etiketleri, arama motorlarının sayfanızı anlamasına yardımcı olur

İyi yazılmış başlık etiketleri, arama motorlarının bir sayfanın ana konusunu ve yapısını anlamasını kolaylaştırır. Bing bunu onayladı ve Google o kadar şeffaf olmasa da, kullanıcıların sayfada gezinebilmesi için başlıkların önemli olduğunu resmi olarak belirtiyor. Bu arada, bir Google Web Yöneticisi Hangout oturumu sırasında John Mueller , Google'ın bir sayfadaki metnin yapısını daha iyi anlamak için H etiketlerini kullandığını ve bunun Google'ın kullandığı sıralama faktörleri arasında olduğunu doğruladı. 

H etiketleri, tarayıcıların sayfanın hangi kategoriye girdiğini ve hangi sorguları yanıtlayabileceğini anlamasına yardımcı olur. Bu şekilde, Google'ın bir web sayfasının alaka düzeyini ve anlamsal yapısını belirlemesine yardımcı olur. Sonuç olarak, başlıklar sayfa içeriğinin bir parçasıdır ve bildiğimiz gibi içerik SEO'nun temel taşıdır. 

Diğer bir deyişle, açık ve düzgün bir sayfa yapısına sahip olmak, Google'ın, bir arama yapan kişinin sorgusuna yanıt olarak bir sayfa görüntülemenin ne zaman alakalı olduğunu anlamasına yardımcı olabilir ve ayrıca sayfayı öne çıkan snippet'ler için uygun hale getirir.

Öne çıkan snippet'ler veya sıfır konum sonuçları, Google tarafından kullanıcı arama sorgularına görüntülenen hızlı yanıtlardır. Bir Google snippet'ine aday olmak için zaten birinci sayfada sıralamanız gerektiğinden, HTML başlıkları burada çok yardımcı olabilir. Öne çıkan snippet'lerin görüntülenmesi, Google'ın bir soruyu en iyi hangi sayfanın yanıtladığını ve metnin belirli bir bölümünün tam olarak ne hakkında olduğunu belirleme becerisine dayanır. İçeriğinizi yapılandırmak, Google'a bu görevde yardımcı olur.

Örneğin, "en iyi ekran kaydediciler 2022", liste tarzı bir blog gönderisine en iyi şekilde konulan bir soru türüdür. Bu tür sayfalar genellikle bir <h1> etiketi ve ardından bir <h2> etiketine sarılmış bir öğe listesi ile yapılandırılır. Veya bir <h2> etiketinin <h1> etiketini takip etmesini ve ancak o zaman <h3> etiketiyle işaretlenmiş bir öğe listesine sahip olabilirsiniz.

SERP 'en iyi ekran kaydedici 2022'
Ve sayfanın kendisinde de "2022 için En İyi Ekran Kayıt Yazılımı" başlığının gerçekten <h2> içinde yer aldığını ve ekran kayıt yazılımı çözümlerinin listesinin <h3> olduğunu görebilirsiniz.
Sayfa kodunda kullanılan başlık etiketi

Bu nedenle, yalnızca başlık etiketleri SEO'yu etkilemekle kalmaz, HTML H etiketlerinin kullanımı da iyi okunabilirlik ile kaliteli içerik üretilmesine yardımcı olur. Ve metin kullanıcının bakış açısından ne kadar iyiyse, SEO için o kadar iyi olduğunu unutmayın.

Ve nihai hedef bu değil mi?

Başlık etiketlerini kullanmak için en iyi uygulamalar

Başlık etiketlerinin 'ne' ve 'neden'ini bilerek, şimdi 'nasıl'a bakalım. 

Şimdiye kadar, arama motorlarının, insanların çevrimiçi olarak doğru içeriği aramasını ve bulmasını kolaylaştırmakla ilgili olduğunu belirledik. Bu, yüksek SEO sıralamalarına sahip olma şansına sahip olmak için HTML H etiketlerinizi optimize etmemeyi göze alamayacağınız anlamına gelir. 

İçeriğinizde etkili HTML başlıkları oluşturmak için en iyi SEO uygulamaları burada.

<h1> etiketine odaklanın

Hemen şunu söylemek isterim ki, H etiketlerini kullanmadan organik olarak sıralanabilseniz bile, bunu yapmak, eksik bir SEO profiline sahip olmanıza neden olacak büyük bir kayıp fırsattır.

Şimdi, <h1> etiketinin bir sayfada bulunan içeriği açıkça tanımlaması amaçlandığından, şunları yapmalıdır:

 • Ana içerikle aynı kullanıcı amacına odaklanın
 • Özlü, doğal ve organik bir şekilde yazılmalıdır
 • Sayfanın en üstüne yerleştirilecek
 • Meta başlık etiketinden farklı olun ve site genelinde benzersiz olun
 • Bir odak anahtar kelimesi ekleyin
 • Satır içi stilleri kullanma
 • Sayfa başına bir kez kullanılabilir

H1 uzunluğuna gelince, Google tavsiye vermiyor, sadece “ çok uzun başlıklardan kaçının ” diyor . Burada bunu 60-70 karakterin altında tutmanızı öneririm çünkü bu, H1 HTML etiketine benzer bir amacı olan meta başlık etiketlerinin sınırıdır. Ve Google'ın başlık etiketlerini H1'lerle değiştirerek bir deneme yapması, yalnızca bu öneriyi desteklemektedir.

Şimdi merak ediyor olabilirsiniz: İki veya daha fazla H1 etiketi alabilir miyim?

John Mueller'in H1 etiketlerinin sayısıyla ilgili tweet'i

Birden fazla <h1> etiketine sahip olmak resmi olarak bir sorun olmasa da , Google'ın bu senaryoda iki şekilde izleyebileceği bir yol vardır. Arama devi şunları verecektir:

 • İlk <h1> etiketine daha fazla ağırlık ( Bing bunu doğruladı );
 • Bir sayfadaki her <h1> etiketine eşit ağırlıkta olup, toplam değerlerinin düşmesine neden olur.

HTML5'in sayfaların birden fazla <h1> başlık etiketine sahip olmasına izin verdiği gerçeği göz önüne alındığında, ancak internet tarayıcıları bu öneriyi benimsememeye karar verdi ve bu nedenle destek kaldırıldı —Tek bir <h1> kullanmaya devam etmenizi öneririm SEO amaçlı etiket.

Ek olarak, içerik oluşturucuların <h1> etiketinin olması gereken yerde başlık etiketini tekrar ettiğini görmenin çok yaygın olduğunu ve bu da büyük bir kayıp fırsat olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, her ikisinin de yerinde olduğundan ve farklı olduklarından emin olun.

<h2>-<h6> etiketlerinin doğru kullanımı

<h2>-<h6> başlık etiketlerinin kullanımı tamamen içeriğin karmaşıklığına bağlıdır. 

h2-h6 başlıklarınızın bir web sayfası için anahat görevi görmesi gerekir. Bir makale için taslak yazmaya benzer şekilde, ana noktalarınızı h2 etiketlerine ve içeriğin alt noktalarını h3 etiketlerine vb. koyun. Ve bir sayfanın içindekiler tablosu varsa, sayfanın başlıklarından (H2'den başlayarak) oluşması şaşırtıcı değildir.

İçindekiler tablosunu yapılandırmak için kullanılan başlıklar

<h2> ve <h3> etiketlerinin kullanımı yaygındır, ancak <h4> nadiren kullanılır, <h5> ve <h6> etiketlerinden bahsetmiyorum bile. 

Her neyse, <h2>-<h6> başlık etiketlerinin doğru kullanımıyla ilgili en iyi uygulamalar şunlardır:

 • Bir sayfanın farklı içerik bölümlerini işaretlemek için ihtiyaç duyduğunuz kadar <h2> etiketi kullanın. Metnin nefes almasına izin vermek için her 200-500 kelimede bir <h2> etiketine sahip olmak yaygındır.
 • Onları konuyla alakalı tutun ve doğal göründüklerinden emin olun
 • Başlık etiketlerindeki tüm fasulyeleri dökmeyin, ancak bunları okuyucunun ilgisini çekmek için kullanın, böylece bir sonraki içerik bölümünü okuyacak kadar meraklı olurlar.
 • Başlık hiyerarşisini koruyun ve seviyeleri atlamayın
 • Öne çıkan snippet'ler için tüm HTML başlıklarını neredeyse bir SSS koleksiyonuymuş gibi optimize edin

<h2>-<h6> etiketlerinin vaka çalışmaları veya "nasıl yapılır" gibi uzun biçimli içerikleri düzenlemeye yardımcı olmak için harika olduğunu vurgulamak istiyorum. Web sayfalarının konusunu hem insanlar hem de arama motorları için daha anlaşılır kılmak için, aramada çıkma şansınızı artırmak için başlıklarınızda arama terimleri kullanın. Ancak, anahtar kelimeleri bunlara dahil etmek mutlak bir zorunluluk değildir ve işte nedeni budur.

Google, Hummingbird arama algoritması güncellemesini sunduğundan beri , tarayıcılar bir metnin genel anlamsal anlamını ve kullanıcının amacını kavrayabiliyor. 

Sonuç olarak, internet sörfçüleri için bir sayfanın alaka düzeyi artık yalnızca kullanılan doğrudan anahtar kelimelerle ölçülmüyor ( anahtar kelime doldurma hiçbir zaman iyi bir şey değildi). Google, içeriği anlamak için eş anlamlıları, bağlamsal tanımları ve dil kullanımını da dikkate alır. 

Sonuç olarak, bir sayfanın SERP sıralamasının artık içeriğin alaka düzeyi, kalitesi, yapısı ve kullanıcı deneyiminin bir kombinasyonuna dayandığını söyleyebiliriz. Ve HTML başlıkları hem kullanıcılara hem de arama motorlarına yardımcı olur.

Başlıklarınız doğrulanıyor

Sitenizdeki tüm H etiketlerini gözden geçirdiğinizi ve bunları optimize ettiğinizi varsayalım (genellikle bunu manuel olarak yapmak çok zaman alır). Peki, bunun için harcadığınız tüm emeğin boşa gitmediğinden nasıl emin olabilirsiniz? 

Bir HTML Öğesini İnceleme

Google Chrome veya Safari gibi tarayıcıları kullanırken, bir öğeye sağ tıklayın ve sırasıyla "İncele" ve "Öğeyi İncele"yi seçin.

Google Chrome (solda) ve Safari'de (sağda) bir öğeyi inceleme

Bu, seçilen öğe için hem HTML hem de CSS bilgilerini görüntülemenize izin verecek bir panel açacaktır. Etrafında herhangi bir yerde <h*> etiketi olup olmadığına bakın.

Google Chrome'da bir öğenin HTML kodunu görüntüleme
Google Chrome
Safari'de bir öğenin HTML kodunu görüntüleme
Safari

Kaynak Kodu Analiz Etme 

Google Chrome ve Safari tarayıcılarını kullanırken, bir HTML sayfasını sağ tıklayın ve sırasıyla "Sayfa Kaynağını Görüntüle" veya "Sayfa Kaynağını Göster"i seçin.

Açılan pencerede veya panelde, aradığınız H etiketini girmek için sırasıyla CTRL+F ve ⌘ Cmd+F tuşlarını kullanın. Orada değilse, matkabı biliyorsunuz: çizim tahtasına geri dönün.

WordPress'te başlıkları kontrol etme

Bugün WordPress kullanan web sitelerinin çoğunda, muhtemelen tüm yayın ihtiyaçlarınız için onu kullanıyorsunuzdur. 

Bu nedenle, H etiketlerinizin istendiği gibi yerlerinde olduğundan emin olmak için, sağ üst köşedeki üç noktalı menüyü tıklamanız ve Görsel Düzenleyici'den Kod Düzenleyici'ye geçmeniz yeterlidir. sayfanın HTML kodu, aşağıda gösterildiği gibi:

WordPress' HTML kodunda başlıklar nasıl görüntülenir?

SE Sıralamasına göre otomatik çözümlerle H1 ve diğer başlıklarınızı kontrol edin

Sitenizin başlıklarını manuel olarak geriye dönük olarak kontrol etmek, özellikle web siteniz bir süredir buralardaysa ve düzinelerce hatta yüzlerce sayfaya sahipse, imkansız, hiç bitmeyen bir görev gibi görünüyor. Neyse ki, bu görevi otomatik olarak gerçekleştirebilecek bir dizi araç var. 

SE Sıralamasında, tüm web sitenizi veya belirli bir web sayfasını tarama ve analiz etme konusunda uzmanlaşmış iki araç geliştirdik: Web Sitesi Denetimi ve Sayfa İçi SEO Denetleyicisi .

HTML H etiketlerinizi optimize etmenize yardımcı olmak için her birinin neler yapabileceğine bir göz atalım.

Web Sitesi Denetimi

Tüm web sitenizdeki başlıkları hızlı bir şekilde kontrol etmek için, h1 ve h2 etiketleriyle birlikte sayfalarınızın bir listesini almak için Web Sitesi Denetim aracımızla bir denetim çalıştırın. Araç, HTML başlıklarınızla ilgili sorunları otomatik olarak belirtir ve bunların nasıl düzeltileceğine ilişkin talimatlar sağlar. Bu arada, tüm özelliklerini denemek için ücretsiz denemeden yararlanabilirsiniz.

Web Sitesi Denetiminde metin içeriği nasıl analiz edilir

<h1> ve <h2> etiketlerinin uzunluğu için varsayılan sınır 100 karakter olsa da, araç özelleştirmeye izin verir, böylece daha uzun veya daha kısa başlıklarla iyi sonuçlar alıyorsanız bunu kolayca değiştirebilirsiniz. Bu şekilde, etiketleriniz 100 karakterlik sınırın üstüne veya altına inerse denetim bunu bir hata olarak görmez.

Web Sitesi Denetim raporu kurulumu

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi

Alternatif bir çözüm, belirli bir web sayfasını kontrol etmek ve tüm başlıklarının anlamlı bir analizini yapmaktır. Bunu SE Ranking'in kendi Site İçi SEO Denetleyicisi ile yapabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, belirli bir web sayfasını hedef arama sorgusuna karşı denetleyebilir ve kapsamlı bir SERP analizi yoluyla derin bilgiler sağlayabilir. Ayrıca, bu araç Web Sitesi Denetiminin yaptığı gibi yalnızca h1 ve h2 etiketlerini değil, sayfanızdaki her H etiketini de kontrol eder.

Sayfa İçi SEO Denetimi sekmesi altında, HTML başlık etiketleri de dahil olmak üzere metin içeriğini analiz etmeye ayrılmış Metin içeriği etiketli ayrı bir bölüm görebilirsiniz.

Sayfa İçi SEO Denetleyicisinde metin içeriği nasıl analiz edilir

Bunun da ötesinde, Rekabetçi Karşılaştırma'ya gidin ve orada İçerik sekmesini bulun. Burada ana SERP rakiplerinizin sahip olduğu tüm başlıkları kontrol edebilirsiniz.

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi kullanarak içeriği rakiplerle karşılaştırma

Son düşünceler

HTML başlık etiketlerinin doğru kullanımı, içeriğinizin okunabilirliğini ve erişilebilirliğini geliştirerek okuyucularınızın deneyimini geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, bu HTML öğeleri arama motorlarına önemli bilgiler sağladığından SEO'nuz üzerinde bile bir etkisi olabilir. 

Bu nedenle, içeriğinize HTML başlık etiketleri eklediğinizden emin olun, ancak maksimum etki için en iyi uygulamaları takip etmeyi unutmayın. 

Umarım bu yazı, başlık etiketlerini uygulamak ve SEO en iyi uygulamalarını takip etmek için size bir referans noktası olur. Bir şeyi kaçırdıysam veya H etiketleriyle farklı bir deneyiminiz varsa bana bildirin!


website domain

web domain

website names

domain name

email domain name

domain name check

dns name

website domain names

domain address

get domain

domain host

get domain name

domain site

domain name hosting

find domain

web names

website domain check

domain name sites

web domain names

dns domain

find domain name

web name

by domain name

domain name and hosting

check domains

domain dns check

create a domain name

website domain and hosting

domain name and email

domain name for blog

dns domain name

domain name of email address

domain name is

check domain hosting

name website

website name check

get a website domain

your domain name

host names

blog website names

any website name

find domain host

domain name and web hosting

the domain name

web domain and hosting

create email with domain name

make a domain

domain and website

find website name

website domain name check

a domain name

your domain

email host name

find your domain

website domain hosting

check web domain

your website name

dns www

find your domain name

create email address with domain name

check domain address

domain name and email hosting

create website domain

by a domain name

domain names are used

www domain name

domain name email hosting

named dns

name hosting

it domain name

get your domain

check your domain

about dns

check dns name

domain name address

a domain name is

domain name redirect

find domain for website

domain name and email address

setting up a domain name

domain name web hosting

host name domain name

get your domain name

domain name dns

web name check

get edu domain

web page domain

domain dns settings

make a domain name

about domain name

domain name and website

at domain name

create a website name

by website domain

use of domain name

website domain and email

dns a name

host name and domain name

web page names

in the domain name

Yorum Gönder

0 Yorumlar