Ölçekte Konuk Gönderi Fırsatları Yaratan Başarılı Bir Soğuk Sosyal Yardım Kampanyası Nasıl Yürütülür?

 Blog gönderileri birkaç on yıl önce internette patladı. O zamandan beri, web sitelerinde içerik yazan, fikirlerini paylaşan ve okuyucuları için hiperaktif bir içerik motoru oluşturan binlerce blog yazarı gördük. 

2022'ye hızlı bir şekilde ilerleyin ve bloglama hala güçlü gidiyor. Konuk gönderileri ve bloglama, genel olarak, zamanın testinden geçmiştir, çünkü okuyucular iyi, düşündürücü makaleleri takdir eder. Sektörle ilgili yayınlar çok istenen SEO desteğini sağladığı ve marka bilinirliğini artırdığı için işletmeler blog yazarlarıyla işbirliği yapmaya isteklidir. 

Aslında, birçok işletme ana geri bağlantı stratejisi olarak konuk bloglarına güveniyor. ReferralRock'a göre, blogların %60'ı her ay 1-5 misafir yazısı yazıyor . 

Bu, şiddetli bir rekabete yol açıyor; günümüzde konuk gönderileri için yüksek kaliteli web siteleri bulmak çocuk oyuncağı değil. Ama imkansız değil. 

Bu makalede, doğru potansiyel müşterileri bulmanın ve yayınlamanın yollarını gözden geçireceğim. Kılavuzun sonunda, marka bilinirliğini artırmanın adımlarını öğrenecek ve misafir ilanlarının yardımıyla nişinizde bir otorite olarak konumunuzu sağlamlaştıracaksınız . 

Başlayalım!

1. Konuk gönderilerini kabul eden potansiyel web sitelerini bulun

İlk adım, gönderinizi yayınlayabilecek  web sitelerini bulmaktır.

Konuk gönderileri için açık olan web sitelerini arayın

Çok sayıda web sitesi özellikle konuk gönderme yönergelerinden bahseder. Tek yapmanız gereken aramak.

Alakalı anahtar kelimelerinizi özel komutlarla aramak için Google'a gidin. Konuk gönderilerini kabul eden tüm web sitelerini nişinizde bulacaksınız. Süper spesifik sonuçlar elde etmek için bunu Google arama operatörleriyle yapmayı seviyorum . "PPC" için alakalı web sitelerini şu şekilde elde ettim:

Özel komutlarla alakalı anahtar kelimeler nasıl aranır?

Daha fazla hedef bulmak için çeşitli kombinasyonları deneyebilirsiniz. İşte bazı iyi olanlar:

 • [anahtar kelime] ("bir blog yazısı gönderin")
 • [anahtar kelime] (metin:”bir misafir gönderisi gönderin”)
 • [anahtar kelime] (inurl:”katkıda bulunanlar-yönergeleri”)

Bu, web siteleri konuk gönderme programlarının reklamını yaptığında harika çalışır. Ancak her web sitesi bunu yapmaz. Alakalı web sitelerini bulmanın başka bir yolu, rakibinizin stratejisini tersine çevirmektir. 

Rakiplerinizi tersine mühendislik yapın

Konuk gönderilerinden elde edilen geri bağlantıları bulmak için rakibinizin web sitesini SE Ranking Backlink Checker'da çalıştırın.

SE Sıralaması Backlink Denetleyicisi

Konuk gönderi fırsatlarını hızlı bir şekilde bulmanın en kolay yolu, rakibinizin yönlendiren alanlarını kontrol etmektir. Hızlı bir rakibin araştırmasını yukarıdaki resimde görebilirsiniz . Aşağıdakiler gibi SE Sıralaması filtrelerini kullanarak aramanızı daraltmanız önerilir:

 • Sadece dofollow geri bağlantılarını arıyorum . Dofollow ve nofollow bağlantıları arasında her zaman sağlıklı bir oran hedefleyin. Rakibinizin bağlantılarını tersine mühendislikle ve konuk gönderilerini yayınladıkları alan adlarını ararken, yalnızca dofollow geri bağlantılarına bakmak en kolay yoldur. Sebep? Çoğu işletme, öncelikli sayfalarına yüksek otoriteli geri bağlantılar almak için hala konuk yayınlıyor, bu da büyük olasılıkla yalnızca dofollow geri bağlantılarına izin veren web sitelerini hedefledikleri anlamına geliyor.
 • Belirli bir Etki Alanı Güveni (DT) aralığı ayarlayın . Basit tutalım, size bağlanan alan adının DT'si ne kadar yüksekse, o kadar fazla yetki alırsınız. Daha yüksek DT etki alanlarından bağlantılar almak, belirli bir anahtar kelime için daha az bağlantıyla daha hızlı sıralamanıza yardımcı olur. Web sitesini seçmek için sadece yüksek bir DT'ye sahip olmanın yeterli olmadığını unutmayın. Bazı web siteleri yüksek DT'ye sahiptir, ancak herkese bağlantılar satarak istismar edilir, bu da sıralamanızı gerçekten düşürebilir. 
 • Yalnızca hedeflediğiniz dildeki blogları arıyorsunuz . Backlink Checker kullanıyorsanız , belirli bir alan veya belirli bir sayfa için tüm geri bağlantıların listesini hızlı bir şekilde dışa aktarabilirsiniz. Bir geri bağlantı listeniz olduğunda , tarayıcınızda aynı anda birden çok sayfa açmanıza izin veren URL Açıcı gibi hızlı bir araç kullanabilirsiniz. Bir sayfada hızlıca gezinin ve sayfanın bir blog yazısı, ürün sayfası, ana sayfa veya başka bir sayfa türü olup olmadığına bakın. Blog sayfası olmayan tüm sonuçları kaldırın ve hedeflediğiniz dildeki blog sayfalarına erişiminize odaklanın.

SE Ranking'in Backlink Checker'ı , rakibinizin geri bağlantılarını Etki Alanı Güveni ve Sayfa Güveni aralıkları, Alexa sıralaması, geri bağlantı türü ve daha fazlası gibi küçük ayrıntılarla daraltmanıza yardımcı olan büyük bir filtre listesi sunar.

SE Sıralamasının Geri Bağlantı Denetleyicisindeki Filtreler

Gelişmiş Google Arama'yı çalıştırın

Alternatif olarak, "yazarın tam adı" + "yazar" Google'da hızlı bir arama yaparak konuk gönderi fırsatlarının oldukça güzel bir listesini elde edebilirsiniz. Çoğu zaman, içeriğe bağlı rollere sahip kişilerden konuk gönderilerinin yazarları olarak bahsedilecektir. Konuk gönderileri yazmaktan kimin sorumlu olduğunu belirledikten sonra, rakiplerinizin kullandığı kullanılmayan fırsatları bulmak kolaydır.

Hızlı bir Google araması yaparak konuk gönderi fırsatlarının bir listesi nasıl alınır?

Ancak, açık kaynak bilgisinde belirli bir web sitesinin misafir gönderilerini kabul ettiğini bulamazsanız veya yazar aramanız herhangi bir sonuç döndürmezse pes etmeyin. Sektörünüzdeki belirli bir web sitesinde misafir gönderisi yayınlamak istiyorsanız , her zaman blogda manuel arama yapabilirsiniz .

Manuel olarak aramayı deneyin

Evet, daha fazla zaman alıyor ama mükemmel çalışan bir şey. Diyelim ki şirketinizin odak noktası siber güvenlik ve sektörün önde gelen bloglarından biri olan Aura bloguna katkıda bulunmak istiyorsunuz . Onlara daha önce kimlerin katkıda bulunduğunu, hangi konuların zaten ele alındığını kontrol etmeniz ve buna göre satış konuşmanızı oluşturmanız gerekecek.

Aura'nın durumunda, kendi iç ekipleri blogları için içeriğin çoğunu oluşturdu. Ancak, LinkedIn'deki tüm yazar profillerini iki kez kontrol ederseniz, daha önce bloglarına konuk gönderileri göndermiş bazı harici yazarlar bulabilirsiniz. Örneğin, siber güvenlik kanaat önderi Andra Zaharia'nın dark web'in ne olduğuna dair bir misafir gönderisini kabul ettiler .

Konuk gönderilerinizi, genellikle konuk gönderilerini kabul etmeyen web sitelerinde yayınlamanın tek yolu, uzmanlığınız konusunda derinlemesine içerik sağlamaktır; bu, konuk blog okuyucularına büyük değer katan bir şeydir. 

Ayrıca, daha önce bu bloglara içerik gönderenlerden bir intro istemekten çekinmeyin. Örneğin, konuk gönderinizi yayınlamak istediğiniz bir alan belirlersiniz, ancak editörün muhtemelen günde düzinelerce konuk gönderisi konuşması aldığını bilirsiniz. Kalabalığın arasından sıyrılmanın en kolay yolu, web sitesinde daha önce yayınlamış olan konuk yazarları belirlemek, onlarla doğrudan bağlantı kurmak ve editör ekibiyle hızlı bir giriş yapmalarını istemektir. Giriş karşılığında sunacak bir şeyiniz yoksa, bu stratejinin çoğu durumda işe yaramadığını belirtmek önemlidir. 

İşte hızlı bir giriş karşılığında işe yarayabilecek birkaç şey:

 • Ürününüz için ücretsiz deneme veya aylık abonelik teklif edin
 • Blogunuzdan bir geri bağlantı teklif edin
 • Bir misafir gönderisinden bir geri bağlantı teklif edin

2. Kilit karar vericileri belirleyin 

DT 60+ ve son derece ilgi çekici topluluklara sahip birçok blogun ayrı bir misafir gönderme yönergeleri/bizim için yazma sayfası yoktur. Bunun nedeni, İçerik Yöneticileri ve Editörlerin her gün aldıkları yetersiz araştırılmış sorguları azaltmak ve sizin çaba göstermenizi istemeleridir. 

Bunun gibi web sitelerinde yayınlanmak için, söz sahibi kişileri bulmanız gerekir. Konuk gönderileri söz konusu olduğunda, bunlar Pazarlama Başkanı, İçerik Pazarlama Başkanı, Editörler, SEO Yöneticileri ve Halkla İlişkiler Uzmanlarıdır. Ayrıntılarını web sitesinin “Hakkımızda” veya bazen “İletişim” sayfalarından alabilirsiniz, ancak bunlar her zaman güncel değildir. 

LinkedIn, bir şirkette çalışan ilgili kişileri bulmak için harika bir yerdir. Şirket sayfasındaki çalışan listesine göz atın veya şuna benzer anahtar kelimelerle arama yapın: [şirket adı] + [anahtar kelime]. Karar vericileri bulmak için aynı işlemi Twitter'da tekrarlayabilirsiniz.

LinkedIn'deki kilit karar vericiler nasıl belirlenir?

Bir listeniz olduğunda, sosyal yardım kampanyasını otomatikleştirmek için bunları bir elektronik tabloya ekleyin. Bu noktaya daha sonra tekrar döneceğiz.

Alternatif olarak, aktif olarak konuk gönderileri aradıklarını zaten bildiğinizden ve çoğu durumda, çoğunlukla spam göndericileri ve alakasız satış konuşmalarını filtrelemek için ayrıntılı yönergelerini paylaştıkları için, açıkça katkıda bulunanları arayan web sitelerini bulmak, yayınlanmak için her zaman daha kolay bir yoldur.

Aşağıdakiler gibi Google sorgularında operatörleri kullanarak bu web sitelerini kolayca tanımlayabilirsiniz:

 • (tercih ettiğiniz niş) + “bizim için yazın”
 • (tercih ettiğiniz niş) + “misafir gönderisi”
 • (tercih ettiğiniz niş) + “katkıda bulunun”
Google'daki operatörleri kullanarak konuk gönderileri için web siteleri nasıl belirlenir?

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, tek bir Google sorgusu ile 100'den fazla potansiyel fırsat var. Bu potansiyel müşterileri filtrelemenin en iyi yolu , önemli ölçümleri daha iyi anlamak için tüm sonuçları dışa aktarmak ve Backlink Checker aracılığıyla çalıştırmaktır.

Gönderen blogu formu

Örneğin, Gönderen blogu için yazmak istiyorsanız, sosyal profilleriniz, önceki yayınlarınız ve konuk gönderileri ile birlikte kişisel bilgilerinizi eklediğiniz ayrıntılı bir form oluşturdular. Konuk gönderinizin yayınlanmasını sağlama şansınızı artıran ilgili tüm konuşmalar sorumlu kişiye ulaşacaktır.

3. Sosyal yardımdan önce potansiyel müşterilerinizle etkileşim kurun ve etkileşim kurun

Yüksek yetkili web sitelerinde misafir ilanı, bir tavsiye sistemi gibi çalışır. Gönderileriyle etkileşime girerseniz veya karşılıklı bir bağlantıdan bir öneri alırsanız görülme şansınız çok daha yüksektir. LinkedIn, yine, onları gerçekten tanıtmadan önce şirketlerin içerik liderleriyle ağ kurmak için harika bir yerdir. 

Yorum bırakın, gönderilerini paylaşın ve karşılığında hiçbir şey istemeden bilginizi paylaşmaya çalışın. Bunu, bir tavsiye almak için bir endüstri etkileyicisi ile de yapabilirsiniz. Her harekette görünürlük tablosunda yukarı tırmanacaksınız. Sonuç almak için sürekli bir mevcudiyet ve katılım gerektiren son derece zaman alıcı bir süreç olduğunu belirtmek önemlidir. 

Pek çok insan blog gönderilerinin altına yorum bırakmayarak bir numarayı kaçırıyor. Doğrudan yazardan bir yanıt almanıza, gönderilerin etkileşimini ölçmenize ve daha sonra soğuk e-posta gönderdiğinizde buzları kırmanıza olanak tanır. İşte Moss Clement'in Bulk.ly'nin sahibi, blogunda sosyal medya pazarlamasıyla ilgili yüksek kaliteli konuk gönderilerini kabul etmesiyle tanınan Chris Makara ile etkileşime girdiği bir pasaj.

Blogdaki yorumlar

4. İletişim bilgilerini bulun ve doğrulayın

Artık potansiyel müşterileri ısıttığınıza göre, onlara ulaşmanın zamanı geldi. Web sitesi sayfalarında konuk gönderileri için kişileri bulacaksınız. Ancak, daha önce de belirttiğim gibi, yüksek kaliteli web siteleri, istenmeyen postaları azaltmak için genellikle iletişim bilgilerini paylaşmaz. 

Karar vericilerin adlarını bir e-tabloya zaten eklediyseniz, e-posta adreslerini ücretsiz Hunter for Google Sheets eklentisini kullanarak bulabilirsiniz . Doğrudan e-tablonuzdan toplu olarak iletişim bilgilerini hızlı bir şekilde aramanıza olanak tanır. Yalnızca birkaç web sitesini hedefliyorsanız, e-posta adreslerini Hunter aracılığıyla alan adını veya çalışan adını çalıştırarak bulabilirsiniz.

Bir elektronik tabloya karar vericilerin adlarını ekleme

Zaten bir adresiniz varsa, bir e-posta göndermeden önce doğruladığınızdan emin olun . Artık aktif olmayan eski e-posta adreslerini bulmak zor değil. Yanlış adreslere soğuk e-posta göndermenin maliyeti göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. İstenmeyen posta tetikleyicilerini etkinleştirecek, hemen çıkma oranını artıracak ve sonunda e-posta teslim edilebilirliğinizi azaltacaksınız .  

Potansiyel müşterilerinizin satış konuşmanızı alabileceğinden emin olduktan sonra, karşı konulmaz bir konu bulmalısınız.

5. Potansiyel konuk gönderi konuları için ayrıntılı araştırma yapın

Yazmaları gereken konuya odaklanamayan birçok pazarlamacı gördüm. Sonuç olarak, satış konuşmaları asla gelen kutusunu geçemez. Hem markanız hem de misafir ilan web sitesi için nasıl değer yaratacağınızı öğrenmelisiniz. 

Kolayca yeşil ışık alan bir konu birkaç nitelik sergiler:

 • Blogun hedef kitlesiyle alakalı: Günün sonunda, bir blog yazısı okuyuculara yardımcı olmalıdır. Konuk yayınlayan web siteleri genellikle hedef kitlelerinde yankı uyandıran satış konuşmalarını kabul eder.
 • Bu sizin uzmanlığınızın bir konusu: Sektörde bir düşünce lideri olarak konumunuzu güçlendiren konular üzerine yazmanız gerekiyor.
 • Konu henüz tam olarak işlenmemiş: Konunun daha önce işlenip işlenmediğini, ne ölçüde işlendiğini ve konu kümesinde bir boşluk olup olmadığını bulmanız gerekir. Bunu bulmak için Google'da çalıştırın: site:[web sitesi adı] [anahtar kelime].
 • Konunun trafik potansiyeli var: Kimsenin aramadığı bir konuda makale yazmak amatörce bir hatadır. Sırf onun hakkında çok şey biliyor olmanız, onu blog yazınızda ele almanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, web sitesi için en popüler anahtar kelimeleri bulmanız ve onlarla oynayıp oynayamayacağınıza bakmanız gerekir. 
 • Yazınız web sitesinin yönergeleriyle uyumludur: Misafir gönderileri, blogun okuyucularına farklı gelmemelidir, bu nedenle, mevcut içerikle uyumlu bir şekilde yazıldığından emin olmalısınız. 

İdeal konu tüm bu kutuları işaretlemelidir. Editörlere bir seçenek ve gerçekten ödevinizi yaptığınız izlenimi vermek için yalnızca bir konu yerine 2-3 konu açın.

SE Sıralamasının Rekabetçi Araştırma aracı

Rekabetçi Araştırma aracını kullanarak potansiyel müşterilerinizin kapsamadığı trafik potansiyeli olan konuları hızla bulabilirsiniz . Konuk yayın fikirleri sunduğunuz web sitesinin önemli rakiplerini belirleyin ve bunların kapsamadığı ancak rakiplerinin sıraladığı anahtar kelimeleri bulun. Raporu, rekabet etmesi en kolay anahtar kelimeleri gösteren anahtar kelime zorluğuna göre sıralayabilirsiniz. En az 100 arama hacmine ve düşük zorluğa sahip anahtar kelimeleri seçin. Konuk gönderinizin üst sıralarda yer alma ve web sitelerine değerli organik trafik getirme olasılığı olduğundan, satış konuşması potansiyel müşterileriniz için daha ilginç görünecektir.

6. Zorlayıcı bir sosyal yardım dizisi oluşturun

Birdenbire e-posta göndermediğinizden ve konunuzun ilgi çekici olduğundan emin olduktan sonra, harika bir e-posta kopyası yazmanız gerekir. Konuk gönderileri sosyal yardım için konu satırları en önemli şeydir. 

Yerleşik bir markaysanız, basit bir "Misafir gönderi sorgulaması - [şirket adı]'ndan [Adınız]" ile gidebilirsiniz. Yeni bir blogcu olduğunuzda veya web sitesi delicesine popüler olduğunda işler zorlaşır. 

Önceki araştırmalardan elde edilen tüm verileri toplamanız ve çaba sarf ettiğinizi gösteren akılda kalıcı bir konu satırı oluşturmanız gerekir. 

İşte birkaç iyi:

 • {{first_name}}, [[konu]] konulu yayınınızı beğendi
 • {{şirket}} için [[değerli konu]] makale fikri
 • {{şirket}} blogunda bu makale eksik
 • Bu konuyu ele almadın, değil mi?
 • {{şirket}} blogu için misafir gönderisi

Bu konu satırları kesin, ilgi çekici ve kısa oldukları için işe yarar. İdeal olarak, konu satırlarını 5-6 kelimeden uzun yazmak istemezsiniz. 

E-postanın gövdesine geçtiğinizde şunları içermelidir:

 • Kısa bir giriş
 • Konuk gönderinizin bloglarına ve izleyicilerine nasıl değer katacağını kısaca açıkladığınız bir bölüm
 • Oldukça düşük anahtar kelime zorluğuna sahip 2-3 alakalı konu önerisi, insanlar önerilen konu hakkında gerçekten okumak istiyor ve bu konuyu bloglarında ele almamışlar
 • Bir takip dizisi oluşturmak için güçlü bir CTA
 • Daha önce yayınlanmış makalelerinizin listesi

İşte iyi bir örnek:

Satış konuşması e-postası örneği
Avcı Şablonları

Editörler, bir gün içinde tüm konuk önerilerine yanıt veremez. 5-7 gün sonra birkaç konu ve ayrıntılı özet içeren bir takip e-postası göndermek iyi bir fikirdir .

Hunter Kampanyaları , bir takip stratejisini otomatikleştirmenize ve en iyi sonuçları almak için kişisel bir dokunuş eklemenize olanak tanır. Konuk sonrası erişim çok fazla zaman ve çaba harcayabilir ve otomasyon olmadan hızlı bir şekilde ölçeklendirmek zordur. 

7. Pazarlık 

Konuk gönderisiyle ilgili olarak bir karar vericiden yanıt aldığınızda, bazı ayrıntıları açıklamanın zamanı geldi. 

İlk olarak, trafik potansiyeli ile sektör uzmanlığınızın en güçlü karışımına sahip konuyu seçin . Konuyu zaten ele aldılarsa, onları bazı temel kavramları genişletmeye veya tamamlayıcı bir gönderi yayınlamaya ikna edin.

İkinci olarak, bir konuk gönderisinin kaç kelime içermesi gerektiği, kaç tane harici bağlantı ekleyebileceğiniz, makalenin sonunda bir yazarın biyografisini alıyor musunuz gibi ince ayrıntılar ve gereksinimler hakkında (genellikle yönergelerde) bir karar vericiyle görüşün. linkler dofollow vb.dir. Bu bilgiler konuk gönderi yönergelerinde mevcut olsa bile, "bizim için yazın" sayfaları eski olabileceğinden, her zaman bu ayrıntıları doğrulamak istersiniz. 

Her iki taraf da her şey netleştiğinde, yayını planlamanın zamanı geldi . Yazma takviminiz konusunda şeffaf olun, böylece editörler makalenin ne zaman incelemeye hazır olacağı ve olası yayın zamanı hakkında daha iyi bir fikre sahip olurlar. Konuk ilanının hızlı bir kazanma stratejisi olmadığını ve web sitesi ne kadar otoriter olursa, yayınlanmasının o kadar zor olacağını unutmayın. 

Günümüzde pek çok misafir blog yazarı, birden fazla şirketle işbirliği yapıyor, bu nedenle her zaman ekstra harici bağlantılar eklemenin yollarını arıyorlar. Pek çok editör bunu yapmaktan mutlu olmayacaktır, bu nedenle her zaman ileriyi düşünmeli ve isteğiniz karşılığında aşağıdaki gibi bir değer vermeye hazırlanmalısınız:

 • Özel web sitenizden bir bağlantı sunun. Kitleleri ve içeriğiyle alakalı yüksek DT web sitesine sahipseniz veya yönetiyorsanız, büyük bir artı.
 • Yaklaşan konuk gönderilerinizden bir bağlantı sunun. Konuk gönderi taslaklarınızı onlarla paylaşın, böylece alakalı bağlantı yerleşimleri önerebilirler.
 • Yazmakta olduğunuz misafir gönderisine bir bağlantı sunun. Ağınıza bağlı olarak, biraz daha fazla harici geri bağlantı eklemek karşılığında, onlar için yazdığınız misafir gönderisine birkaç bağlantı oluşturabilirsiniz.
 • İçeriklerini sosyal medya kanallarınızda paylaşın. Yalnızca ilgi çekici bir sosyal medya profiliniz veya potansiyel izleyicilerinin bulunduğu yüksek düzeyde alakalı bir topluluğunuz varsa işe yarar.

8. Makaleyi hazır olduğunda gönderin ve düzenlemelere hazır olun

Yazmayı ve tüm düzenlemeleri bitirdikten sonra, bitmiş sürümü editöre göndermenin zamanı geldi. Yüksek otoriteye sahip bir web sitesi için yazmanın bazen birkaç tur düzenleme gerektirdiğini unutmayın, bu nedenle sabırlı olun ve istenen düzenlemeleri zamanında teslim edin. 

Makaleyi editör ekibine göndermeden önce, yönergelerini gözden geçirmek ve yönergeleri benimsemek için tüm düzenlemeleri uygulamak önemlidir. Örneğin, iyi araştırılmış ve optimize edilmiş bir makale oluşturmak için 10 saatten fazla zaman harcayabilir, ancak yönergelerde belirtildiği gibi birkaç ekran görüntüsü ekleyememiş olabilirsiniz; bu, bazı editörlerin makalenizi reddetmesi için yeterli bir neden olabilir. Yapılacaklar listenizdeki yönergelerin en önemli yönlerini eklemek ve makaleyi her bir yön için gözden geçirmek iyi bir yaklaşımdır.

İlk kez çok sayıda düzenleme deneyimi yaşıyorsanız, endişelenmeyin, çünkü bu, makalenizin herhangi bir değer sağlamadığı anlamına gelmez, aksine, editörler yazma stilinizi ve tonunuzu hedef kitlelerine göre ayarlamanızı ister. . Ayrıca, bir konuyu daha fazla bakış açısıyla ele alabileceksiniz, bu da makalenizin yüksek kalitesini garantileyerek daha iyi bir yazı portföyü oluşturmanıza yardımcı olur. 

Büyük web sitelerinin editörleri günde birden fazla misafir gönderisini idare ettiğinden, tüm istekleri ve konuşmaları takip etmeleri onlar için kolaydır. Her zaman can sıkıcı veya spam içerikli olmadan bir takip dizisi oluşturduğunuzdan emin olun. 

Gmail yerleşik erteleme işlevi

Gmail, size belirli bir konuşmayı hatırlatan yerleşik bir erteleme işlevi sunar. Editöre her e-posta gönderdiğinizde, editörün konuşmalarla dolup taşması ve e-postanızı kaçırması ihtimaline karşı ertelediğinizden emin olun. Takip etmeye gelince, e-postayı aynı başlığa yazdığınızdan emin olun, çünkü birden fazla ileti dizisinde önceki konuşmaları izlemek kolayca dağınık hale gelebilir. 

Birkaç takipten sonra cevabı alamazsanız - aşırıya kaçmayın - LinkedIn'deki editörle bağlantı kurmayı deneyebilir veya şirketten size cevap verebilecek ve muhtemelen bağlantı kurabilecek ilgili birine ulaşmayı deneyebilirsiniz. Editörün artık şirket için çalışmaması durumunda alternatif irtibat kişisi ile. 

9. Bir konuk gönderisini yayınladıktan sonra

Makale yayınlandıktan sonra, bahsetmeler, ekran görüntüleri, yazı stili ve yapısı, harici geri bağlantılar ve benzeri konularda her şeyin anlaşmalara uygun olup olmadığını kontrol edin. Her şey anlaşmalara uyuyorsa, orada durmayın. Editörle ilişkinizi geliştirin çünkü bu ilişkiden hangi fırsatların gelişebileceğini asla bilemezsiniz. 

İşte editörle olan ilişkinizi daha da geliştirmek için yayın sonrası yapabileceğiniz birkaç şey:

 • Yayınlanmış bir konuk gönderisini sosyal medya profillerinizde ve ilgili topluluklarda paylaşın
 • Konuk gönderilerinizin bölümlerini yeniden kullanın ve orijinal makalenin bağlantısıyla ilgi çekici bir Reddit gönderisi oluşturun 
 • Konuk gönderisine yetki ve ilgili geri bağlantılar oluşturun ve editöre yeni edinilen geri bağlantılar hakkında bilgi vermeyi unutmayın.
 • Düzenleyiciyi potansiyel bağlantı kurma işbirliğine tanıtın 

Konuk yayınınız yayınlandıktan sonra her zaman ek değer vermeye çalışmalısınız, çünkü inisiyatif göstermek genellikle daha fazla fırsata kapı açar. 

toparlamak

Konuk gönderileri, sektör bilgilerini yeni bir okuyucu grubuyla paylaşmaya öncelik verdiğinizde en iyi sonucu verir. Bir misafir gönderisi yayınlamadan önce, olası müşteriyi önceden ısıtın, hedef kitlenin tercihlerine derinlemesine dalın ve ele alabileceğiniz herhangi bir içerik boşluğunu bulun. E-posta aramayı, kampanya otomasyon araçlarını ve sektördeki uzmanlığı birleştirerek, kısa sürede sağlam bir misafir ilanı portföyü oluşturabilmeniz için iyi bir şans var.


website domain web domain website names domain name email domain name domain name check dns name website domain names domain address get domain domain host get domain name domain site domain name hosting find domain web names website domain check domain name sites web domain names dns domain find domain name web name by domain name domain name and hosting check domains domain dns check create a domain name website domain and hosting domain name and email domain name for blog dns domain name domain name of email address domain name is check domain hosting name website website name check get a website domain your domain name host names blog website names any website name find domain host domain name and web hosting the domain name web domain and hosting create email with domain name make a domain domain and website find website name website domain name check a domain name your domain email host name find your domain website domain hosting check web domain your website name dns www find your domain name create email address with domain name check domain address domain name and email hosting create website domain by a domain name domain names are used www domain name domain name email hosting named dns name hosting it domain name get your domain check your domain about dns check dns name domain name address a domain name is domain name redirect find domain for website domain name and email address setting up a domain name domain name web hosting host name domain name get your domain name domain name dns web name check get edu domain web page domain domain dns settings make a domain name about domain name domain name and website at domain name create a website name by website domain use of domain name website domain and email dns a name host name and domain name web page names in the domain name

Yorum Gönder

0 Yorumlar