On-Page SEO Checker 2.0: Sayfalarınızın sağlıklı olduğundan emin olun ve rakiplerinize karşı nasıl bir performans sergilediklerini görün

 Web sayfalarınızın arama sonuçlarının en üstünde yer almasını istiyorsanız, kaliteli içeriğe sahip iyi tasarlanmış sayfalar oluşturmak işe yaramayabilir. Yüksek sıralamalara ulaşmak için yapmanız gereken sayfalarınızın rakiplerinizden daha iyi olduğundan emin olmaktır.

SE Ranking olarak bizler, tam da bunu yapmanıza yardımcı olan Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracımızın yenilenmiş ve güncellenmiş bir sürümünü kullanıma sunduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz !

Bu aracın gücü sayesinde, sayfalarınızın arama motorları tarafından nasıl görüldüğünü öğrenebilir, onları insan ziyaretçiler için hazırlayabilir ve rakiplerinize göre nasıl ölçüldüğünü öğrenebilir, böylece onları geride bırakabilir ve sonuç olarak daha fazla trafik elde edebilirsiniz.

Burada, Size On-Page SEO Checker aracının ve benzersiz yeteneklerinin eksiksiz bir dökümünü sunmak istiyoruz. 

Spoiler uyarısı: Aracın daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacak eyleme dönüştürülebilir, veriye dayalı bilgiler sağladığından emin olmak için fazladan yol kat ettik.

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracı ne işe yarar?

SE Ranking'in On-Page SEO Checker aracı, analiz edilen her web sayfasını, arama sıralamalarını etkileyen 94 parametreye karşı ölçer. Bu parametreler, meta başlık ve açıklamadan içerik uzunluğuna ve anahtar kelime yoğunluğundan sayfa kullanılabilirliğine ve sayfanın geri bağlantı profiline kadar uzanır. 

Sayfa İçi SEO Denetleyicisine Genel Bakış

Analiz edilen sayfanın parametrelerinden herhangi biri önerilen değer aralığına girmiyorsa, araç bunu bir hata , uyarı veya bildirim olarak nitelendirir . Bu sınıflandırma, büyük ölçüde, her bir parametrenin sayfanın aramada üst sıralarda yer almak için genel yeteneğini nasıl etkilediğine bağlıdır. 

Örneğin, meta verileriniz biraz kapalıysa ancak sayfadaki diğer her şey gıcırtılı temizse, sayfanız yine de oldukça iyi performans göstermelidir. Ancak, eğer tersi ise, kesinlikle işe başlamalısınız. İyi haber şu ki, araç her tür sorunun nasıl ele alınması gerektiği konusunda tavsiyeler ve ayrıca yapılacaklar listesi sunar, böylece ne yapacağınızı bilemez halde kaybolmazsınız.

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi ile ilgili en iyi şey - ve bunu yeterince vurgulayamayız - sayfalarınızın tam olarak nasıl geliştirilebileceğini size göstermek için sayfanızın en iyi ve doğrudan SERP rekabetini analiz etmesidir. 

Sayfa İçi SEO Denetleyicisinde Rakip Karşılaştırması

Bu nedenle, size tipik SEO en iyi uygulamalarınızı vermek yerine, araç aslında aramada dijital rakiplerinizden daha iyi performans göstermenize yardımcı olacak verileri toplamak için derinlere iner.

On-Page SEO Checker size hangi görevlerde yardımcı olabilir?

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracının, ana sayfa, açılış sayfası, e-ticaret sitesindeki bir ürün sayfası veya hatta Blog yazısı. 

94 parametre kontrolünün tümünü ve araca güç sağlayan yapay zekayı hesaba katan Sayfa İçi SEO Denetleyicisi, birkaç önemli görevi yerine getirirken çok yararlı olabilir. 

Örneğin, şunları yapabilirsiniz: 

  • Sayfalarınızın hem arama motorları hem de insan ziyaretçiler için ne kadar iyi optimize edildiğini hızla değerlendirin ve onları en üst sıralardaki konumlardan geri tutan şeyin ne olduğunu öğrenin. Sayfanın içeriğinin kalitesi mi? Teknik sorunlar araya giriyor mu? Yoksa sayfanın backlink profili yeterince yetkili değil mi?
  • Sayfalarınızın, alanınızdaki en iyi SERP oynatıcılarından nasıl farklı olduğunu dikkatlice inceleyin ve daha iyi sonuçlar için tam olarak neyin optimize edilmesi gerektiğini öğrenin. Her parametre rakiplere göre analiz edildiğinden, neyi ne ölçüde optimize etmeniz gerektiğini körü körüne tahmin etmenize gerek kalmayacak.

AI destekli Sayfa İçi SEO Denetleyicisi, anahtar kelimeleri ve içeriği analiz etmek gibi hayati önem taşıyan görevlerden içerik özgünlüğü gibi daha basit kontrollere kadar, normalde manuel olarak gerçekleştireceğiniz çok çeşitli görevleri kapsar. Ancak araç, rekabetinizi kapsamlı bir şekilde analiz etmesi açısından devrim niteliğindedir.

On-Page SEO Checker'ı benzersiz yapan nedir?

Aracın neler yapabileceğine ve sayfa optimizasyon çabalarınıza nasıl fayda sağlayabileceğine baktıktan sonra, aracı diğer benzer çözümlerden ayıran çeşitli ayırt edici özelliklerine dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Rakip performansına dayalı öneriler alın

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi ile yalnızca klasik SEO standartlarına dayalı öneriler almazsınız. En iyi performansı gösteren rakiplerinizin gerçek metriklerine dayalı düzeltme önerileri alırsınız 

Anahtar kelime yoğunluğu ve başlık uzunluğu gibi parametreler farklı sektörler ve nişler arasında değişiklik gösterdiğinden, her şeye uyan tek beden yaklaşımı burada geçerli değildir. Ancak, SE Ranking'in güçlü AI tabanlı teknolojisi sayesinde, On-Page SEO Checker aracı, bir rakibin web sayfasının her yönünü kapsamlı bir şekilde analiz edebilir ve her bir parametrenin nasıl optimize edilmesi gerektiğini size bildirebilir. 

Örneğin, çoğu araç, başlık etiketinizin 70 karakterin altında olması gerektiğini belirtir, ancak bu öneri biraz eskidir. Nitekim, mobil aramanın daha belirgin bir konuma gelmesiyle, aslında 60 karakterden uzun olmayan başlık etiketleri oluşturmanız önerilir. 

Sayfa içi metrik karşılaştırması

Ancak bu önerileri körü körüne takip etmeyin, rakiplerinizin ne yaptığını görün. Nişinize aldığınız trafik çoğunlukla masaüstünden geliyorsa, rakipleriniz daha uzun başlıkları tercih edebilir. Sen de öyle yapmalısın. 

Birçok parametre nişe özel olduğundan, sayfalarınızın sektörünüze uygun olduğundan emin olmak istersiniz. Bir e-ticaret ürün sayfası için neyin işe yaradığı, bloglar için mutlaka işe yaramaz ve kumarda neyin işe yaradığı bir sağlık sitesi veya bir turizm acentesi için yıkıcı olabilir.

Sayfalarınızı nasıl iyileştirebileceğinizi bulmak için fazladan araştırma yapmanız gerekmediğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. On-Page SEO Denetleyicisi sizin için tüm ağır işleri yapar ve pratik olarak gerçek zamanlı verilere dayanarak her bir özel durumda en iyi neyin işe yaradığına dair öneriler sunar.

Doğru sayfa kalitesi puanları alın

Sayfalarınızın ne kadar iyi optimize edildiğini hızlı bir şekilde anlamanıza yardımcı olmak için, On-Page SEO Checker aracı, analiz edilen her sayfaya kendi kalite puanını verir. Bu puan, her bir parametreye farklı bir ağırlık atfedilen yaklaşık 70 parametreyi temel alır ve sayfa kalitesini anahtar kelimelere, pazarlama parametrelerine ve seçilen en iyi arama sonuçları aralığının ortalama değerine ayarlanmış teknik metriklere göre değerlendirir.

Sayfa Kalite Puanı

Spesifik olarak, sıralamalar üzerinde güçlü bir etkisi olan metrikler, sayfanın genel kalite puanı üzerinde daha büyük bir etkiye sahipken, belirleyici olmayan metriklere daha az ağırlık verilir. Ayrıca, sayfa dışı SEO ile ilgili metrikler de sayfa raporuna dahil edilir ancak puanı etkilemez. 

Sonuç olarak, kalite puanı, daha herhangi bir ayrıntıya girmeden önce, sayfalarınızın birincil anahtar kelimeleri ve ikincil anahtar kelimeleri için ne kadar iyi optimize edildiğini görmenizi sağlar. 

Sayfanızı kaç rakiple karşılaştırmak istediğinize karar verin

Sayfa İçi SEO Denetleyicisi , sayfalarınızı değerlendirirken analiz edilmesi gereken rakip sayısını seçme özgürlüğü verir . Bu, sayfalarınızı rakiplerinizinkiyle kıyaslarken daha geniş bir ağ oluşturmanıza olanak tanır. 

On-Page SEO Checker'da rakip analizinin derinliği

Aracı belirli bir web sayfası için kurarken, kaç SERP rakibi hakkında fikir edinmek istediğinize karar verin: ilk 3 veya ilk 50'ye kadar gidin. Hedeflerinize ve nişinize bağlı olarak, istediğiniz kadar derine dalmak için özgürlük. 

Bu özellik ve esnekliği, sayfa içi SEO araçları için gerçekten benzersizdir ve sayfalarınızın bu özellikten yararlandığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Hem ana hem de ikincil sayfa içeriği hakkında bilgi edinin

On-Page SEO Checker aracını öne çıkaran bir diğer özellik ise ana ve ikincil içeriğe ayrı ayrı bakması ve sonuç olarak daha doğru öneriler sunmasıdır. 

Ana ve ikincil sayfa içeriğini ayrı ayrı analiz etme

Bu neden önemli? Çünkü Google, tüm sayfa içeriğine eşit davranmıyor. Temel kural, ana içeriğin daha büyük bir ağırlığa sahip olması, ikincil içeriğin ise o kadar önemli olmamasıdır. 

Bunu dikkate almayan araçlar, kullanıcılarına yanıltıcı önerilerde bulunur ve bu da anahtar kelimeyle doldurulmuş sayfalara ve diğer sorunlara yol açar. Öte yandan aracımız, farklı sayfa içeriği türleri için size özel önerilerde bulunur ve bu da nihayetinde sayfalarınızı düzgün bir şekilde optimize etme şansınızı artırır. 

Araç hangi parametreleri analiz eder?

SE Ranking'in Sayfa İçi SEO Denetleyicisi, öncelikle sayfalarınızın ziyaretçileri için en önemli olan şeye odaklanır: içerik . 

Sayfa içi içerik parametrelerini analiz etme

Uzunluk ve benzersizlik, yapının net olduğundan emin olmak için başlık etiketlerinin kullanımı, başlık etiketlerinin ve açıklama meta etiketlerinin yanı sıra bunların ilgili uzunluk ve anahtar kelime kullanımları vb. gibi önemli içerik parametrelerine genel bakış elde edersiniz. Bunun yanı sıra araç, sayfada bulunan her dahili ve harici bağlantıyı da kontrol eder. 

Aracın sunduğu en değerli bilgilerden biri, anahtar kelime yoğunluğudur . Bu metrik yardımıyla rakiplerinizin tam olarak hangi anahtar kelimeleri kullandığını ve sayfada kaç kez öne çıktıklarını görebilirsiniz. 

Muhtemelen şimdiye kadar tahmin ettiğiniz gibi, sayfalarınızın anahtar kelimelerle aşırıya kaçmadığından emin olmak için bu verilerden yararlanabilirsiniz, ancak arama motorları hala ana konuyu anlıyor. Ayrıca, arama motorlarının kapsanan konuyla alakalı bulduğu her arama sorgusunun sayfada yer aldığından emin olmak için sayfanızın hedeflemediği anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

Ayrıca, Sayfa İçi SEO Denetleyicisi, Önemli Web Verileri veya HTTPS protokolü kullanımı gibi sayfa sıralamalarını etkileyen önemli teknik parametreler hakkında rapor verir .

Sayfa İçi SEO Denetleyicisinde sayfa dışı sorunlar


Son olarak, araç size sayfanın sayfa dışı SEO'sunu anlamanızı sağlar . Geri bağlantıların sayısı genel sayfa puanını etkilemese de, sayfanın sıralama merdivenini tırmanmasını neyin engellediğini açıklayabilir.

Aracı kullanmaya nasıl başlarsınız?

Bir sayfanın sayfa içi SEO'su hakkında kapsamlı bir rapor almak için ilgili tüm ayrıntıları girmeniz ve denetimi başlatmanız yeterlidir. 

Sayfa denetimi başlatma

İşte belirtmeniz gerekenler:

1. Analiz etmek istediğiniz sayfanın URL'sini girin.

2. Sayfanızın hedeflediği ülkeyi veya belirli bir yeri seçin.

3. Analiz etmek istediğiniz rakip sayısını seçin.

4. Sayfanızın içeriğini en iyi tanımlayan tek bir birincil anahtar kelime girin.

5. Sayfanın konusuyla ilgili ek anahtar kelimelerde olduğu gibi, birincil olanı desteklemek için 30'a kadar ikincil anahtar kelime ekleyin.

6. Sayfa raporunun adını girin ve bunun için bir grup oluşturmayı unutmayın. 

7. Denetimi başlatın. 

Araç daha sonra, birincil anahtar kelimeniz için seçilen bölgedeki en iyi arama sonuçları aralığını otomatik olarak analiz edecek ve rekabetinizi analiz ettikten sonra size bir sayfa puanı sağlayacaktır.

İlk önce neye öncelik vermelisiniz? 

Eylem planınıza karar vermenize yardımcı olmak için, On-Page SEO Checker, önem düzeylerine göre düzenlenmiş, rapordaki her sorunu ve öneriyi içeren bir yapılacaklar listesi sunar. 

Sayfa İçi Denetleyici SEO Görevleri

Bir web sayfasında çalışan tek kişi sizseniz, gecikme olmadan değişiklik yapmaya başlayabilirsiniz. Önce yüksek öncelikli konulara odaklanın, ardından o kadar önemli olmayan konulara inin. 

Bir ekipte çalışıyorsanız ve asıl optimizasyon çalışması bir web yöneticisi tarafından yapılacaksa, listeyi bir PDF dosyası olarak dışa aktarın ve onlara gönderin. SE Sıralamasında son birkaç yıldır araçlarımızı özelleştirilebilir hale getirmeye odaklandığımız için, önce neyi optimize etmek istediğinizi netleştirmek için sorunların önceliğini değiştirmekte özgürsünüz. 

Sayfanızın bilerek belirli bir şekilde ayarlanmış bir bölümüyle ilgili bir sorununuz olduğunu görürseniz, Görevi yoksay düğmesini tıklayabilirsiniz; bu sorun rapordan kaldırılacak ve genel puanınızı etkilemeyecektir. . 

Ve elbette, ele alınması gerektiğinden eminseniz, listeye kendi özel görevlerinizi eklersiniz. Bu arada, herhangi bir zamanda düzenlenebilir veya silinebilirler.

Günün sonunda, sayfalarınızın nasıl görüneceğine ve içeriklerinin nasıl yapılandırılacağına karar vermek her zaman size bağlıdır, ancak Sayfa İçi SEO Denetleyicisi kesinlikle üzerinde çalışmanız için çok fazla veri sağlar.

İhtiyaçlarınız en önemli

Geri bildiriminizi memnuniyetle karşıladığımızı size hatırlatmak için bu fırsatı kullanmak istiyoruz. Bu nedenle, Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracında sizin için bir şeyin eksik olduğunu görürseniz, lütfen bize ulaşmaktan veya bu gönderinin altına yorum yapmaktan çekinmeyin.

Bu arada, kârlılığı etkileyen her kritik parametreyi kontrol ettiğinden emin olmak için Sayfa İçi SEO Denetleyicisi de dahil olmak üzere araçlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz . Ve sizin de yapay zeka destekli aracımızla web sayfalarınızı optimize etmeye başlayacağınızı umuyoruz.

Henüz SE Sıralamasını kullanmıyorsanız, 14 günlük ücretsiz denememize göz atmayı ve hepsi bir arada SEO platformumuzda sunduğumuz tüm araçları keşfetmeyi unutmayın!


website domain web domain website names domain name email domain name domain name check dns name website domain names domain address get domain domain host get domain name domain site domain name hosting find domain web names website domain check domain name sites web domain names dns domain find domain name web name by domain name domain name and hosting check domains domain dns check create a domain name website domain and hosting domain name and email domain name for blog dns domain name domain name of email address domain name is check domain hosting name website website name check get a website domain your domain name host names blog website names any website name find domain host domain name and web hosting the domain name web domain and hosting create email with domain name make a domain domain and website find website name website domain name check a domain name your domain email host name find your domain website domain hosting check web domain your website name dns www find your domain name create email address with domain name check domain address domain name and email hosting create website domain by a domain name domain names are used www domain name domain name email hosting named dns name hosting it domain name get your domain check your domain about dns check dns name domain name address a domain name is domain name redirect find domain for website domain name and email address setting up a domain name domain name web hosting host name domain name get your domain name domain name dns web name check get edu domain web page domain domain dns settings make a domain name about domain name domain name and website at domain name create a website name by website domain use of domain name website domain and email dns a name host name and domain name web page names in the domain name

Yorum Gönder

0 Yorumlar