SE Sıralaması, pazarlama ajanslarının müşterilerle ilişki kurmasına nasıl yardımcı olur?

 

Ajans

JOUR J , Fransa, Grenoble'dan bir dijital iletişim ajansıdır. İşletmelerin SEO ve dijital pazarlama (içerik oluşturma, sosyal medya yönetimi, reklam oluşturma ve e-posta kampanyaları oluşturma vb. dahil) aracılığıyla çevrimiçi görünürlüklerini artırmalarına yardımcı olurlar. Ajans hem kurumsal şirketler hem de KOBİ'ler ile çalışır.

Zorluklar

  • Sonuç almanın 6 ay kadar sürebileceği gerçeğine rağmen müşterileri SEO'ya yatırım yapmaya ikna edin. 
  • Her müşteriye zamanında raporlar sunarken birkaç projenin performansını izleyin.
  • Müşterilerin projeleri üzerinde çalışırken ajansın sitesini optimize etmek için zaman ayırın.

Çözümler

JOUR J'nin Müdür Yardımcısı Sandra Barbet, ajansın müşteriler için SEO stratejileri oluşturmak, gerçekçi projeksiyonlar oluşturmak ve sonuçları raporlamak için SE Sıralamasını nasıl kullandığını anlattı.   

1. Müşterinin SEO konusundaki endişesini giderin

JOUR J ekibi, müşterilerinin sitelerinin çevrimiçi görünürlüğünü artırmak için içerik pazarlamasına ve SEO'ya çok güveniyor. Yıllarca dijital pazarlamanın bu iki dalı onlar için etkili ve güvenilir olduklarını kanıtladı. Ajansın portföyündeki bir dizi başarılı pazarlama kampanyası, ekibin tahminlerinde ve eylemlerinde oldukça emin olmasını sağlar. 

Bir SEO ve içerik pazarlama kampanyalarının yeni sitelerin bir yıl içinde organik ziyaretlerde/ayda 0'dan 20 bin'e çıkmasına yardımcı olduğu durumları gördükten sonra, müşterilere SEO'dan sonuç almaya güvenebileceklerini güvenle söyleyebiliriz.

Yine de, her müşteri SEO'nun nasıl çalıştığının farkında değildir ve avantajlardan yararlanmadan önce birkaç ay sabırla beklemeye isteklidir. Çabalarını sitenin yeniden tasarımına, optimizasyonuna, oluşturulmasına ve içeriğinin dağıtımına, sonunda karşılığını alacağına dair bir garanti olmadan koymak konusunda tereddüt ediyorlar.

SE Sıralaması, ajansın her müşteri için elde edebilecekleri sonuçlara ilişkin gerçekçi tahminler yapmasına ve şüphelerini gidermesine yardımcı olur:

  • Anahtar Kelime Araştırma aracı , ekibin müşterilerinin kısa sürede üst sıralarda yer alması muhtemel anahtar kelimeler olup olmadığını analiz etmesine ve ne kadar trafik alabileceklerini tahmin etmesine olanak tanır. JOUR J pazarlamacıları anahtar kelime araştırması yaparken, anahtar kelimenin arama hacmi ile zorluk puanı arasındaki dengeyi ararlar.
  • Rekabetçi Araştırma aracı , ekibin müşterinin niş SEO ortamını ve dijital pazarlama trendlerini incelemesine, ayrıca rakiplerin stratejilerini analiz etmesine ve kazanç ve kayıplarından öğrenmesine yardımcı olur. Rakiplerin yaptığı her şey, araçta sağlanan verilerden alınabilir. Böylece takım, rakiplerin kullandığı uygulamaları hem geriye dönük hem de canlı olarak gözlemleyebilir. 
  • Anahtar Kelime Sıralaması İzleyici aracı , ajansın kendi web sitesinin yanı sıra müşterilerin projelerinin performansının izlenmesine yardımcı olur. Anahtar kelimeleri klasörlere göre gruplama, etiketleme imkanı, işi düzenlemeye yardımcı olur. Ve iyi düşünülmüş UX sayesinde ekip, hedef URL'lerinin belirli anahtar kelimeler için nasıl sıralandığının dinamiklerini birkaç dakika içinde tahmin edebilir. 
  • Rapor Oluşturucu , ekibin, SEO'nun her alanında müşterinin web sitesinde kaydedilen ilerleme hakkında profesyonel raporlar oluşturmasına ve sunmasına olanak tanır Böylece müşteriler süreci takip ettiklerini hissederler ve sağlanan tahminler konusunda acenteye güvenebilirler.  

Ayrıca, Anahtar Kelime Sıralaması İzleyici ve Rekabetçi Araştırma aracında, kullanıcıların geriye dönük, yani sıralamalar, alan trafiği, anahtar kelimeler vb. ile ilgili geçmiş verileri görmelerini sağlayan özellikler vardır. Böyle bir işlev, yalnızca rekabet analizi aşamasında değil, kullanışlıdır. Ani bir sıralama düşüşü karşısında şok olduklarında müşterileri sakinleştirmeye yardımcı olur - ajans ekibi, müşterilere bu tür düşüşlerin rekabetçi web sitelerinde olabileceğini ve başarılı bir şekilde üstesinden gelinebileceğini gösterebilir.  

JOUR J pazarlamacıları, müşterileri ile güven oluşturmanın öneminin çok iyi farkındadır. Önerdikleri eylem planları ve yaptıkları tahminler konusunda açık ve şeffaf olmaya çalışırlar. SE Sıralaması, fikirlerini haklı çıkarmak için ellerinde gerekli verilere sahip olmalarına yardımcı olur.

“Birkaç SEO aracını bir dizi kritere göre kıyasladık ve SE Sıralamasını seçmeden önce bunları kapsamlı bir şekilde test ettik. Bu yazılım en iyi seçim olduğunu kanıtladı.”

2. Müşterilerle aynı sayfada olun

SEO'daki en karmaşık şeylerden biri, her özel durumda anahtar kelime sıralamasında dalgalanmalara neyin neden olduğunu anlamaktır. Oyuna girebilecek pek çok faktör var: site çapında güncellemeler, rakiplerin eylemleri, Google'ın algoritmalarındaki değişiklikler ve daha fazlası. Müşterilere neler olduğunu açıklamak daha da zor.

JOUR J ajansı, müşterilerin SERP'lerdeki site konumlarını izlemek ve SEO'nun ara sonuçlarını ölçmek için SE Sıralamasını kullanır. Araç, sıralamaları günlük olarak kontrol eder ve potansiyel olarak dalgalanmalara neden olabilecek önemli olaylar hakkında notlar eklemeye izin verir. Ekip, sıralamalardaki sıçramaları ve düşüşleri, gerçekleştiği anda fark edebilir ve neden hakkında makul varsayımlarda bulunabilir.

Ajans, müşterileri döngüde tutmak için SE Ranking'in Rapor Oluşturucu aracından yararlanır. Araç, ekibin özelleştirilebilir şablonlar kullanarak görsel olarak çekici raporlar oluşturmasına olanak tanır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına bağlı olarak günlük, haftalık veya aylık raporlar planlarlar ve araç bunları müşterilere otomatik olarak gönderir.

Otomatik raporlama bizim için büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor: artık raporlar hakkında endişelenmemize gerek yok çünkü SE Sıralaması onları bizim için yaratıyor!

3. Ajansın kendi sitesinde SEO yapmak için zaman ayırın

Söylediği gibi, ayakkabı tamircisinin çocuklarının ayakkabısı yok. Bu, birçok pazarlama ajansı için doğru olduğunu kanıtlıyor. Aynı anda birden fazla müşteri projesini yönetmekle meşgul olduklarından, genellikle kendi sitelerinin SEO'suna yeterince dikkat edemezler.

JOUR J ekibi bu tuzaktan kaçınmayı başardı. Organik trafik, ajans için her zaman yeni müşterilerin ana kaynağı olmuştur. Ekibin birincil stratejisi içerik oluşturmak ve bloglarına doğal bağlantılar elde etmektir. Bu, ücretli reklam kampanyalarındaki harcamaları en aza indirmelerine olanak tanır.

Ajans, kendi siteleri için SEO yaparken SE Sıralamasına güvenir. Platformu, sitelerinin arama sonuçlarındaki performansını izlemek ve ayrıca anahtar kelime araştırması ve rakip analizi yapmak için kullanırlar. 

paket servisler

Şirketler, SEO hizmetleri sipariş ederken, ajansların net beklentiler ortaya koymasını, önerdikleri stratejileri doğrulamasını ve ilerleme hakkında zamanında raporlar sunmasını bekler. Bu gereksinimleri karşılama yeteneği, müşterilerle bir ilişki kurmak için hayati önem taşır. 

İyi bir SEO yazılımı size yardımcı olabilir - eylem planlarınızı verilerle gerekçelendirebilir ve her raporu müşteriye zamanında teslim etmek için otomasyondan yararlanabilirseniz birinci sınıf hizmetler sunmak daha kolaydır. 

Ve hepsini özetlemek için, Sandra'dan SE Sıralaması hakkında en çok neyi sevdiklerine dair bir alıntı: 

Araç tamamlandı ve herhangi bir SEO aracını tek bir çözümde kullanmama izin veriyor. Ayrıca aletler ergonomik ve kullanımı keyifli. Platform şeffaftır ancak her zaman keşfedilecek daha çok şey vardır website domain web domain website names domain name email domain name domain name check dns name website domain names domain address get domain domain host get domain name domain site domain name hosting find domain web names website domain check domain name sites web domain names dns domain find domain name web name by domain name domain name and hosting check domains domain dns check create a domain name website domain and hosting domain name and email domain name for blog dns domain name domain name of email address domain name is check domain hosting name website website name check get a website domain your domain name host names blog website names any website name find domain host domain name and web hosting the domain name web domain and hosting create email with domain name make a domain domain and website find website name website domain name check a domain name your domain email host name find your domain website domain hosting check web domain your website name dns www find your domain name create email address with domain name check domain address domain name and email hosting create website domain by a domain name domain names are used www domain name domain name email hosting named dns name hosting it domain name get your domain check your domain about dns check dns name domain name address a domain name is domain name redirect find domain for website domain name and email address setting up a domain name domain name web hosting host name domain name get your domain name domain name dns web name check get edu domain web page domain domain dns settings make a domain name about domain name domain name and website at domain name create a website name by website domain use of domain name website domain and email dns a name host name and domain name web page names in the domain name

Yorum Gönder

0 Yorumlar